Móda a Nakupovanie

Klobúk je skvelým doplnkom nie len na leto

2851
0
Zdieľaj

Vecou, ktorú na dovolenku často opomíname je pokrývka hlavy. Pritom je veľmi dôležitá, chráni pred spálením pokožky hlavy, u ktorej nie je možné spoliehať nato, že nám ju vlasy plnohodnotne zakryjú a taktiež tvár, u ktorej dlhodobé vystavenie slnku môže znamenať nie len spálenie, ale taktiež nadmerný výskyt pigmentových škvŕn. A to nie je všetko, klobúk je taktiež extrémne pekným módnym doplnkom!

Klobúky sú súčasťou odevu od nepamäti, vychvaľovali si ich už v starovekej Mezopotámii a Grécku a v Európe si jej cisári obľúbili natoľko, že ich niekedy nosili namiesto koruny. Klobúky postupom času začali nosiť aj ženy a deti je trošku padá že táto móda upadá. Či už ste z dovolenky naspäť alebo sa len chystáte, na klobúk určite nezabudnite.

Pre dámy široká krempa

Nič nepremení ženu v sexy dámu lepšie, než elegantný klobúk a okuliare, ktoré spolu tvoria prudko elegantný a zároveň trochu tajomný vzhľad. Môžete vsadiť na tradičný slamený klobúk s mašľou alebo vyskúšať látkové alebo papierové klobúky. Ak si trúfate, určite si zakúpte klobúk so širokou krempou, ktorý vás okamžite premení v Pretty Woman. Ak sa vám široké krempy nepáčia, určite sa nebojte mašle, stužiek, farieb alebo ozdobenia.

Muž ako ostrieľaný morský vlk

Klobúk nesmie chýbať ani mužom. Mimo sú už možno roky dvadsiate a tridsiate, kedy muži malo hneď niekoľko klobúkov, ktoré striedali podľa príležitosti a ročných období. Dnes si ho vezmú možno tak na ples. A to je škoda! Kúpte partnerovi nejaký zaujímavý klobúk, napr. slamený, ak chcete, aby vyzeral ako Frajer Luke alebo morský vlk s tvárou ošľahanou vetrom.

Deti klobúčik musia mať

U detí to je iné, v lete by správne bez klobúku ani nemali vyliezť, pretože detská pokožka je o dosť citlivejšia, ale taktiež je náchylnejšia k popáleninám a ďalším problémom spojených s pobytom na slnku. Klasikou je farebný látkový klobúčik, ktorý príjemne sedí, chráni pred slnkom a dieťa neobťažuje.

Ak vaša ratolesť klobúk trvale odmieta, skúste jednoduchú fintu a kúpite mu podobný klobúk tomu vášmu. Ako ho nosí maminka, alebo ocko, dieťa bude rado, že ma niečo dospelácke!

Letné klobúky si zamilujete

Klobúk vám môže byť z počiatku na hlave trochu nepríjemný, ale po čase si zvyknete a jeho pozitívny prísun oceníte. Nielen, že budete vyzerať skvelo, ale nebudete sa musieť trápiť so spálenou tvárou poliatou letnými pehami a pigmentovými škvrnami.