Cestovanie a Destinácie

Čo robiť v Budapešti počas 3 dní?

2230
0
Zdieľaj

Budapešť patrí medzi top 5 najkrajších miest v Európe. Ak si plánujete spraviť výlet na pár dní do tohto historického mesta, stačí sa v rýchlosti zbaliť, na čo vám postačia rôzne malé cestovné kufre a vybrať sa spoznávať krásy tohto mesta. Je tu mnoho historických miest, ktoré sa dajú navštíviť. Medzi dominantu Budapešti patrí Castle Hill, ktorý sa nachádza na brehu Dunaja, ktorý rozdeľuje mesto na dve časti. Na druhej strane brehu sa nachádza krásna budova parlamentu, ktorá vo večerných hodinách vďaka svojmu osvetleniu vyzerá skvostne.

Ak zatúžite po krásnej panoramatickej fotke Budapešti, vyberte sa na Citadelu, z ktorej je výhľad na celé mesto. Dva brehy Dunaja spája celkovo deväť historických mostov, z ktorých každý jeden má svoje čaro. Ak po náročnom dni strávenom chodením zatúžite po oddychu, navštívte termálne kúpele Rudas alebo Gellért.

Netreba zabúdať ani na maďarskú kuchyňu, takže ak dostanete chuť na jedlo, možností, kde sa môžete najesť je neúrekom. Takže už zostáva len obuť dobré tenisky na chodenie, zbaliť pár vecí, pričom dobré využitie majú športové batohy a vybrať sa na výlet do mesta, ktoré treba rozhodne vidieť.