Domácnosť a Záhrada

Plastové okná a ich najväčšie prednosti

1457
0
Zdieľaj

Ak premýšľate o kúpe nových okien, v tom prípade ste už aj vy s vysokou pravdepodobnosťou počuli o tom, že plastové okná sú oproti tým dreveným takmer bezúdržbové. Skutočnosť je naozaj taká! Plastové okná však poskytujú omnoho viacej predností, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Tak čo poviete, aj vy sa chcete dozvedieť bližšie informácie o oknách vyrobených z plastu, ktoré sú súčasťou väčšiny slovenských domácností?

Výborné izolačné vlastnosti!

Ak máte pocit, že investícia do nových okien je príliš vysoká, máte pravdu. Avšak treba si uvedomiť, že práve plastové okná ponúkajú výborné izolačné vlastnosti, čo znamená, že investícia sa vám čoskoro vráti. Na základe mnohých prepočtov bolo dokázané, že vďaka oknám i dverám vyrobených z plastu môžete usporiť energie, a tým pádom ušetriť niekoľko desiatok eur za ročné vyúčtovanie. Aby toho nebolo málo, plastové okno dokáže výborne izolovať zvuk, čo oceníte najmä vtedy, ak žijete v ruchu veľkomesta a z času na čas potrebujete pokoj a ticho.

Prvotriedna životnosť plastu

Vedeli ste o tom, že plast má prvotriednu životnosť, ktorá sa pri pravidelnej starostlivosti môže vyšplhať na niekoľko desiatok rokov? Nie nadarmo sa hovorí, že plastové dvere a okná sa kupujú jeden krát za život. Samozrejme, aj v tomto prípade záleží na viacerých vlastnostiach – aká je kvalita konštrukcie či okenné profily, ktoré majú významný vplyv. Výhodou je, že plastové okná môžete zakúpiť nielen v klasickej bielej, ale aj inej farbe, ktorá dodá vášmu domovu ten správny šmrnc! Neváhajte a vyberte si plastové okná zo širokej ponuky variability vzorov a farieb, ktoré budú spĺňať vaše individuálne požiadavky. Pamätajte, že výplne okenných a dverných otvorov musia spĺňať tie najprísnejšie kritéria, v opačnom prípade sa netreba čudovať, ak budete potrebovať nové okná o päť či desať rokov.