Dobrá rada

Pomocou LED technológií dokážete osvetliť všetky priestory

1586
0
Zdieľaj
Pomocou LED technológií dokážete osvetliť všetky priestory
Pomocou LED technológií dokážete osvetliť všetky priestory

Väčšina ľudí pozná z LED technológií len žiarovky, ktoré si montujú do rôznych typov lámp. LED technológie nie sú len o úsporných žiarovkách. Ich variácie sú nekonečné, čo vám umožní nasvietiť všetky priestory bez straty pocitu komfortu z osvetlenia.

Integrované LED systémy

V prípade, že sa budeme baviť o úspore na energiách, musíme samozrejme začať s LED žiarovkami. Tie dokážu na elektrine a svietení ušetriť až 90 % výdavkov, čo sa pri dnešnom zdražovaní rovná desiatkam eur ročne. Tento fakt naozaj stojí za zváženie a investíciu do kvalitných LED žiaroviek. LED žiarovky by ste mali za klasiku vymeniť hlavne v interiéri, kde neustále svietite. Oplatia sa tiež v miestnostiach s častým cyklom zapínania a vypínania svetla (chodby, toaleta). LED žiarovky sú totiž známe nielen svojou dlhou životnosťou, ale tiež tým, že im nevadí časté zapínanie a po zapnutí sa ihneď rozžiaria vysokou intenzitou. Okrem žiaroviek môžete na svietenie využiť tiež LED svietidlo s integrovaným LED modulom. V týchto svietidlách je lepšie zabezpečený odvod tepla, a preto sú určené napríklad do detských izieb, ale tiež do pracovní a kancelárií.

Riešenie pre obývacie izby

Do obývacej izby iste hľadáte osvetlenie, ktoré bude funkčné a zároveň nenaruší dizajn izby. Tieto vlastnosti spĺňajú napríklad bodové svietidlá s LED žiarovkami alebo stropné svietidlá. Ak sa vám zdá, že ide o veľmi strohé spôsoby svietenia, môžete stropné svietidlá využiť len v časti izby a do centrálnej umiestniť trendový luster ladiaci so zvyškom zariadenia. Obývacia izba je ako stvorená ešte pre jeden druh LED osvetlenia. Nasledujúce riadky budú patriť LED pásikom. LED pásiky do izby, môžeme pokojne povedať do každej izby, znamenajú voľbu, ktorou zmeníte charakter priestoru. Po zhasnutí hlavného osvetlenia dokážu pásiky vyčarovať presne to, čo si vy vo svojej fantázii vytvoríte. Pružné a prispôsobivé LED pásy sa dajú nalepiť na rôzne povrchy a môžete ich ľubovoľne tvarovať. Vďaka týmto vlastnostiam ich ľudia využívajú napríklad na podsvietenie televízora, ozdobenie rámov skríň a zrkadiel, na dosvietenie obývacej steny alebo ich len tak vložia do sklenenej vázy. LED pásiky s vyšším krytím môžete nalepiť aj na okná alebo do exteriéru. Je zrejmé, že LED technológie sú splnením svetelného sna každého z vás.