Životný štýl

Skvelý tip na vhodný materiál pre výrobu detských matracov

1172
0
Zdieľaj
Skvelý tip na vhodný materiál pre výrobu detských matracov

Podmienky, za akých dávame svoje deti spať, z väčšej časti regulujeme len my – rodičia. Sme už predsa dosť vyspelí na to, aby sme zhodnotili, aký kvalitný spánok si naši drobci užívajú. Zobúdzajú sa ráno oddýchnutí, veselí alebo bojujú zo zlou náladou a podráždenosťou? Pred zlými snami ich ochráňte matracom ako „z bavlnky“.

Detské telo je vo vývoji už od prvých chvíľ po narodení a približne až do 18. veku. Za ten čas dieťa rastie, prebieha prirodzené zakrivenie chrbtice, výživa pre svaly a končatiny. Niektoré sú na bolesť a napätie viac, druhé menej citlivé. Dôležité je, aby žiadne negatívne zmeny na ich tele počas vývoja vôbec ani neprebiehali.

Ktoré kritériá sú najdôležitejšie pri výbere detského matraca?

Tešíte sa, keď už spia, pretože len vtedy sú pokojné? Pokojné snáď, ale aj počas spánku menia polohu, otáčajú sa, poprípade zatláčajú rúčky či nožičky medzi zábrany na posteli. Dieťa rastie raz intenzívnejšie, v istom štádiu pomalšie, no matrace pre deti musia svojimi rozmermi a nosnosťou zodpovedať ich vlastnej stavbe tela.

Pri detských matracoch považujú rodičia za nevýhodu to, že ich často musia obmieňať. Jednoducho z nich rýchlo vyrastú. Takisto v ich útlom veku podliehajú akékoľvek, aj kvalitnejšie materasso matrace častejšiemu zašpineniu od potu, moču, alebo od nápojov či hračiek, s ktorými tak rozkošne zaspávajú.

Rozmery matracov sú teda relatívne. Súvisia s aktuálnou výškou a váhou vášho dieťaťa. Je to veľmi individuálne, no čo má všeobecnejšiu platnosť, je určite stavba a materiál detského matraca.

Ktorá z prírodných pien nemá chýbať v detskom matraci?

Monoblok zo studenej, HR peny je ideálnym podkladom pre detskú postieľku, ale aj väčšiu posteľ. Výhodou tohto materiálu je pružnosť a flexibilita pri dlhšej trvácnosti. Tieto monobloky sú vzdušné, dobre odvádzajú pot. Aj na matracentrum nájdete info o ich otvorenej bunkovej štruktúre a o dobrom polohovaní na lôžkach. Nezabúdame, že poťahová látka má obsahovať prírodnú ochranu proti mikroorganizmom, aby sme našich drobcov zbytočne nevystavovali riziku alergií či sťaženého dýchania. Zdravie je vždy tou najväčšou prioritou!