Dobrá rada

11 návykov úspešnej ženy

13935
0
Zdieľaj

Zamýšľala si sa niekedy nad čím čo je to úspech? Krásna pleť? Zdravá rodina? Dom na pláži? Nech to pre teba znamená čokoľvek, pridávame pár tipov vďaka ktorým môžeš byť úspešná aj ty!

 • Spraví si na seba čas

S hektickým týždenným plánom plného schôdzok, školy, učenia či iných povinností vie, že potrebuje svoj čas nato, aby zrelaxovala a sústredila sa len a len na seba. Mohlo by sa jednať o trip do nechtového salónu, alebo hoci i len relaxačný kúpeľ doma. Alebo žeby postačila i ranná prechádzka?

 • Určí si ciele

Môžu mať niekoľko spôsobov. Mentálne, fyzické, intelektuálne.. Jedine ona sama môže určiť svoju hodnotu a zamerať sa na ciele ktoré sú pre ňu dôležité. Je náročná a vždy sa snaží dosiahnuť viac.

 • Vzdeláva sa

Nemám na mysli vysokoškolské vzdelanie, nástup na univerzitu. Poznanie je moc a úspešná žena si je vedomá, že musí byť vzdelaná. Či v podnikaní, v dennodennom živote. Úspešná žena číta, skúma, kladie otázky.

 • Vie že zdravie neznamená len cvičenie

Vie, že žiť zdravo neznamená len bezbožné návštevy posilňovne. Zdravie nieje len posilňovanie, alebo zdravá strava. Zdravie je aj spôsob myslenia. To zahŕňa všetko, čo robíme každý deň. Úspešná žena vie, že zdravie je dôležité a je to jej prioritou.

 • Je finančne zdatná

Je životne dôležité vedieť výstupy a vstupy svojich financií. Úspešné ženy sú úspešné, lebo dokážu riadiť svoj život medzi ktoré patrí aj riadenie financií. Finančná stabilita je masívnou súčasťou života.

 • Usmieva sa

Uvedomuje si, ako je všetko rozdielne s úsmevom. Nie, nemyslíme ironický úsmev. Usmievať sa pred zrkadlom každé ráno,  usmievať sa na rodinu či priateľov. Je to výzvou usmiať sa aj na cudzinca, ktorému zlepšíme deň, na predavačku v obchode, ktorá nieje práve príjemná. Úspešné ženy poznajú moc úsmevu a sú si toho vedomé.

 

 • Dokáže ustúpiť od svojej práce a mať život aj mimo pracoviska

Po celú dobu úspešná žena dobre vie, že práca nieje všetko čo tvorí jej život. Iste, sú v živote časy keď je v niektorých situáciách na popredných miestach škola či práca, je to v poriadku. Dokáže sa od problémov v práci odosobniť, po skončení doby tešiť sa domov a prestať myslieť len na prácu!

 • Osobný rast

Ako som už spomínala, úspešná žena si stanovuje ciele, … ale aj si ich plní! ,,Cieľ bez plánu je len prianie.‘‘  Stanoví si plán, stanoví si najefektívnejšiu cestu a hoci i malými krôčikmi si ho plní! Pamätá si, že aj uvážený krok späť je tiež krokom vpred. Vie, že bez spätného kroku by ani partiu šachu nikto nikdy nevyhral.

 • Oslavuje svoje víťazstvo

Malé či veľké, pre niekoho významné či nie. Pre ňu má však veľký význam. Uvedomuje si hodnotu svojich víťazstiev a vie sa patrične za dobre vykonanú prácu odmeniť. Víťazstvom je aj splnený ‚‘‘to do‘‘  list ale aj posun v práci či v škole. Vďaka oslave svojich malých či veľkých víťazstiev táto žena ostáva motivovaná a pripravuje sa na ciele v svojej blízkej či ďalekej budúcnosti.

 • Pomáha ostatným

Nepomáha ostatným len za vidinou spätnej spolupráce ale ako pomoc, myslíme tú nezištnú. Nemilosrdná idea, že jediný spôsob ako byť úspešný je nepomáhať nikomu len sebe, je dávno preč! Úspešná žena vracia, dáva ale v niektorých prípadoch aj zaslúžene očakáva. Na ostatných sa usmieva, váži si význam slova ďakujem a snaží sa byť k ostatným láskavá ( aj napriek zlému dňu v škole či práci.)

 • Uvedmuje si hodnotu slov

Slová nás vedia rozochvieť, rozplakať či nesmierne potešiť. Žena, hľadá adekvátnu voľbu ktorou môže spríjemniť deň, okoreniť životy ostatných za vidinou ich osobného posunu. Správne volí slová a volí ich podľa svojho osobného presvedčenia a ak sa raz rozhodne, nikdy o svojom názore nepochybuje.