Cestovanie a Destinácie

3 dôvody, prečo by ste si mali kúpiť autostan

1988
0
Zdieľaj
3 dôvody, prečo by ste si mali kúpiť autostan
3 dôvody, prečo by ste si mali kúpiť autostan

Máte radi netradičné spôsoby cestovania? Chcete ušetriť na ubytovaní a vyspať sa ako v hoteli? Nevyhovuje vám spanie v klasickom stane? Ak ste si na všetky otázky odpovedali áno, tak je autostan tým pravým riešením pre vaše cestovateľské plány.

S autostanom ušetríte a vyspíte sa ako v hoteli

Autostany resp. strešné stany sú pre majiteľov automobilov najlepšou možnosťou kempovania. Na prvý pohľad vyzerajú ako strešné boxy, v ktorých sa však skrýva priestranný stan vhodný na prespanie celej rodiny. Menšie autostany sú určené len pre dvoch ľudí, ale vo väčších modeloch sa bez problémov vyspia dvaja dospelí s dvomi deťmi. Vybrať sa do prírody a zároveň sa pri kempovaní cítiť ako v hoteli umožnia len autostany. Vaša dovolenka bude naozaj ideálna. Naložte bicykle na nosiče bicyklov, pripevnite stan na strešný nosič a užijete si aktívnu dovolenku v lone prírody. Pobyt v lese je vždy tak trochu dobrodružstvom, ale prečo si nedopriať aj pohodlie? Ak vyskúšate kempovanie v strešnom stane, navždy zostanete verný tomuto typu dovolenky. Veď kto by odolal nádherným výhľadom z výšky strechy automobilu? Dokonalé je i to, že nemusíte platiť za predražené ubytovanie.

Autostan je synonymom pohodlia a bezpečia

Maximálny komfort spania v autostane vám zaručia pohodlné matrace, ktoré sú priamo súčasťou stanu. Ukrývajú sa spolu so stanom v strešnom boxe. Okrem toho sa do boxu zmestia kompletné lôžkoviny, ktoré zahrejú aj počas studenších nocí. Autostan je rozložený na streche vozidla, čo znamená, že vás nebude nič chladiť alebo tlačiť zo spodnej strany. Veď iste dobre poznáte tie nepríjemné pocity, keď ste spali v klasickom stane počas dažďa. Do autosanu sa vám nedostane voda, prach, piesok alebo otravný hmyz. Na streche nemusíte mať obavy ani z útoku divej zvery, a preto môžete svoje stanovisko na spanie rozložiť kdekoľvek.

Rozloženie autostanu zvládne aj malé dieťa

Strešné stany sa dajú nainštalovať na všetky typy automobilov, ktoré disponujú strešnými nosičmi. Prvým krokom je montáž autostanu na nosič. Inštalácia stanu na nosič vám síce zaberie približne hodinu, ale následné rozkladanie stanu len zopár minút. Autostan vyložíte z boxu a pomocou kľuky ho rozložíte. Existujú tiež modely, ktoré sa sami postavia po uvoľnení západky. K stanu pripevníte rebrík, po ktorom sa bez problémov dostanete do jeho vnútra.