Dobrá rada

3 dôvody, prečo sa sex ocitá na mŕtvom bode

970
0
Zdieľaj

Poďme pekne po poriadku. Pokiaľ  ste s partnerom už roky, nemôžete očakávať, že to bude v posteli vždy plné vášne a túžby. Dvaja by si rokmi mali vybudovať akúsi synchronizáciu. Dobre sa po toľkých rokoch poznajú a vedia, čo sa tomu druhému páči a naopak.

Sú však prípady, kedy spolu nažívate už roky a akosi ste si už zvykli na to, že sex jednoducho nie je najideálnejší. Žiadny strach, mnoho čerstvých párov je na tom rovnako.  Čítajte ďalej, určite sa stotožníte s minimálne jedným z troch bodov tohto toľko diskutovaného problému.

  1. Neharmonizujete

Nech robíte čokoľvek, nejako sa neviete dohodnúť na polohe – vy chcete tak, partner onak. Nepáči sa vám orálny sex, tomu druhému intenzita a už je oheň na streche. Obaja si o sebe myslíte, že ten druhý je len sebecký, no v skutočnosti chémia zrejme u vás nepracuje na 100%. Ak dvaja partneri po sebe neskutočne túžia, môže zato perfektne zlučiteľný chemický proces, ktorý nastáva u dokonale pasujúcom páre.

Viete, ako sa vraví? Niekto nám vonia, iný smrdí. Nie je to náhoda! Za všetko môže práve chémia. Aj preto by mali ľudia vstupovať do vzťahov čisto intuitívne na základe všetkých zmyslov. Nechajte za seba namiesto rozumu pracovať srdce (zmysly): Nevonia vám? Nečuchajte hlbšie. Nepozeráte sa naňho/na ňu s láskou a túžbou? Po čase to bude len horšie. Jeho/jej hlas nepriťahuje vašu pozornosť? Po rokoch vás zrejme bude odpudzovať. Ak sa vás dotkne, nie ste vzrušení? Viete si predstaviť, že sa vás bude dotýkať už navždy?

Možno sa to nezdá, ibaže toto sú ,,zmyslové parametre“, ktoré musí spĺňať partner, ktorého si predstavujeme pre dlhodobý vzťah. Hoci to znie beznádejne, ale v opačnom prípade budete trpieť obaja a neskôr vás frustrácia dokope do rozchodu. Buďte v budúcnosti opatrní vo výbere partnera. Mal by byť pre vás ako ,,ušitý na mieru“.

  1. Nuda

Žiaľ, takmer 80% dlhodobých frustrovaných vzťahov označuje spoločný sex ako nudný. Len si to predstavte: Ráno musíte do práce, kde vykonávate stále tú istú prácu, skončíte vždy o tom istom čase, prichádzate domov, kde sa vždy deje to isté – navariť, upratať, osprchovať a pred telku. Televízor a s ním spojené ,,trávenie voľného času“ zabíja dlhodobé vzťahy. Po celodennom nudnom a stále sa opakujúcom dni nie ste motivovaní na dobrodružstvá v posteli, ktoré premiéru ste zažili minimálne toľko krát, ako opakovanie seriálu Ordinácia v ružovej záhrade.

Pokiaľ vyššie uvedená chémia pracuje, ako má, pokúste sa priniesť celkovo do vášho života niečo nové. Skúste si nájsť spoločné koníčky, choďte aspoň raz do mesiaca do kina, na večeru, na prechádzku, navrhnite pozerať ocenený seriál/film, ktorý má dobré hodnotenie na Čsfd, spravte raz za čas niečo neočakávané a bláznivé a hlavne – VEĽA SA SMEJTE. Smiech udržuje vzťahy horúce a ľudia veselých partnerov doslova vyhľadávajú. Nikto nemá chuť na sex, ak je ten druhý večne mrzutý a urazený.

  1. Nedostatok dôvery

Nedostatok porozumenia, nedostatok odpustenia, nedostatok času, žiarlivosť. Toto sú najhlavnejší zabijaci spoločného sexu, ktorí nesú jedno meno ,,Nedostatok čohokoľvek“. Vy ste sa časom už aj prestali snažiť, pretože vám dotyčný neskutočne zožiera posledné zbytky nervov. Ani sa už len nesnažíte vzťah zachrániť a obaja čakáte, ktorý z vás urobí prvý krok a ukončí toto neperspektívne mučenie. Ani jeden nechcete mať výčitky svedomia, preto sa spoliehate ,,na osud“ a nechávate sa prekvapiť, čo vám spoločná budúcnosť (možno, ale beznádejne) prinesie.

Ak sa vás naozaj prvé dva body netýkajú a tu nevidíte väčší problém, skúste si položiť otázku ,,Čo mi presne prekáža?“ je to nedostatok času? Ak sa skutočne ľúbite, skúste si zorganizovať čas. Ste žiarliví? Väčšinou žiarlivci na svoju žiarlivosť doplatia a človeka paradoxne prinútia k tomu, aby na konci toho žiarlivca aj podviedol. Nikdy to nie je také zlé, aj vy ste obdivovaní opačným pohlavím, tak prečo dôvod na žiarlivosť? Pokiaľ vám dotyčný/á lezie na nervy, najlepším liekom a zároveň najväčšou skúškou je dočasné odlúčenie. Napríklad pôjdete na 2 týždne s vašim súrodencom na dovolenku. Tam si prečistíte hlavu a zistíte, či vám váš partner chýbal. Občas sú podobné výlety klamlivé a vám boli tie dva týždne jednoducho málo. Vy sa rozídete s partnerom a až po pár týždňoch prídete nato (keď už je neskoro), že ste ho skutočne milovali.

Nezabúdajte, snažte sa vždy vzťah zachrániť. Hádzať fintu do žita znamená útek z bojiska bez boja. To môže mať negatívny dopad na vaše budúce vzťahy, kde akúkoľvek menej či viac kritickejšiu situáciu nebudete zvládať s rozvahou a rozhodnutia budete robiť s horúcou hlavou. Pamätajte, každý si zaslúži druhú šancu.