Dobrá rada

3 tipy, ako si uchovať spomienky zo svadby

1282
0
Zdieľaj

Je to váš veľký deň. Ale 24 hodín je hrozne málo. Určite budete premýšľať, ako si uchovať atmosféru a spomienky z vašej svadby čo najdlhšie. Svadobné fotky krásne spomienky a zážitky uchovajú. Kam ich ale štýlovo uložiť? Môžete vyskúšať jednu z týchto možností:

1. Svadobná kniha z polaroidových fotografií

Keď sa po hostine rozbehne tá pravá zábava, býva pre fotografa už ťažšie zachytiť jej skutočnú náladu. Niekedy fotograf už na oslavu ani nezostáva, inokedy sa zase príliš nehodí, aby sa snažil vtesnať do kruhu tancujúcich. Môžete ale nechať priestor pre kreativitu vašich hostí a vytvoriť na oslave foto kútik. Kúpte si, alebo požičajte fotoaparát Polaroid (často sa dá požičať priamo od svadobných fotografov), k nemu pridajte fotoalbum s prázdnymi stránkami a vyberte nejaké miesto, ktoré všetci nájdu, ale nebude prekážať v zábave. Tam potom vytvorte kreatívny kútik. K albumu pridajte rôzne lepenky, ozdôbky alebo farebné fixky. Hostia sa môžu Polaroidom odfotiť, fotografiu ihneď nalepiť do albumu a pridať k nej odkaz. Keď ráno po svadbe vstanete, luxusný svadobný fotoalbum bude hotový a to, že sa nad ním pobavíte, je zaručené.

2. Fotokniha zo svadobných fotografií

Keď dostanete fotografie od vášho fotografa, bude iste škoda nechať ich len tak v počítači. Elegantným riešením, ako si nechať vyvolať svadobné fotografie a mať ich všetky pohromade aj vo veľkých formátoch, je svadobná fotokniha. Tú si môžete vytvoriť úplne podľa seba v rôznych veľkostiach. Editor pri objednávke vám ponúka aj rôzne rámčeky alebo kliparty so svadobnou tematikou. Preto už samotná tvorba takejto fotoknihy môže priviesť novomanželov k jednému stolu. Na chvíľu sa zastavia a strávia tak spoločne čas so spomienkami. Fotoknihu môžete poskladať ako príbeh vašej svadby. Začať prípravami, pokračovať obradom a hostinou. Alebo si do nej môžete uložiť len vaše najobľúbenejšie portréty nevesty a ženícha. Okrem toho, že budete mať krásnu spomienku, ku ktorej sa môžete vrátiť vždy, keď ju zbadáte v knižnici, je fotokniha tiež praktická v prípade, že budete chcieť ukázať fotky napríklad babičke. Nad knihou si spoločne zaspomínate a možno vás aj dojme.

3. Svadobná kniha ako scrapbook

Ak ste hravá a kreatívna duša, môžete skúsiť ešte tretí variant. Nechajte si vyvolať fotografie zo svadby jednotlivo a kúpte si prázdny fotoalbum, kam je možné fotografie lepiť. Budete ešte potrebovať ceruzky, pastelky, farebné papiere alebo rôzne ďalšie ozdoby. Uvarte si čaj, urobte si čas napríklad pri nejakom z dlhých zimných večerov a pustite sa do tvorby scrapbooku. Nalepte na stránky fotografie, doplňte ich popiskami alebo pridajte rovno svoje pocity a album bude zároveň tak trochu denníkom. Stránky vyzdobte, môžete na ne kresliť, lepiť, strihať, čo vás len napadne.

Nech už sa do tvorby pustíte akokoľvek, svadobná kniha je niečo, čo vašu domácu knižnicu určite rozžiari.