Cestovanie a Destinácie

3 tipy, kde stráviť romantický víkend v zahraničí

7494
0
Zdieľaj

Chystáte sa na romantický víkend, no neviete kam? Vybrali sme pre vás 3 najzaujímavejšie mestá a miesta, ktoré chce raz navštíviť snáď každý pár! Nechajte sa uniesť krásami miest a zažite dokonalú dovolenku vo dvojici, poradíme kde.

Paríž, Francúzsko      

Miesto, ktoré láka milióny turistov ročne. Mesto, ktoré dýcha umením, krásou a spomienkami. Okrem známej pani, ktorá sa v Paríži týči – Eiffelová veža, je tu ešte mnoho ďalších zaujímavých miest. Na niektorom z krásnych mostov si zamknite kladku a spečaťte tak svoju lásku. Prechádzka pri Seine, či pohár dobrého vína v uliciach Paríža vám istotne prinesú krásne chvíľky s vašou polovičkou. Nezabudnite však navštíviť aj historicky významné miesta ako múzeum Louvre alebo katedrálu Notre Dame v ktorom vládne pokoj a harmónia. Odporúčame vyskúšať aj rôzne reštaurácie a ochutnať tak tie najšpeciálnejšie jedlá a samozrejme nevynechať chutnú a farebnú pochúťku – makrónky.

Benátky, Taliansko

Kto by nechcel zažiť víkend v údajne najromantickejšom meste vôbec? Mesto plné farieb a fotogenických domčekov ponúka nespočetne veľa možností. Zažite romantický výlet na gondole kanálmi mesta alebo navštívte všetky tie historicky významné budovy, ktoré toto mesto ukrýva. Najviac navštevované miesta sú práve kostoly a baziliky. Prechádzka v uliciach tohto malebného mestečka vám prinesie také zážitky ako pitie kávy v miestnych, malých kaviarňach. Ďalšou možnosťou je návšteva rôznych obchodov s maskami, ktoré sú pre Benátky typické kvôli karnevalom, ktoré sa tam konajú každoročne. Ideálne prísť práve vtedy, keď sa tam jeden z týchto karnevalov práve koná.

Honolulu, Havaj

Presuňme sa o niečo ďalej, za hranice Európy. Pláž, slnko, more, kokteil a milovaná polovička. Krásne predstavy. Na Havaji však môžete robiť oveľa viac vecí než sa len kúpať, opaľovať a piť kokteily. Môžete vyskúšať surfovanie na mori alebo potápanie medzi rybami. A obzvlášť na Honolulu si môžeme taktiež vychutnať aj horskú turistiku. Okrem týchto atrakcií tu môžete navštíviť aj rôzne múzea ako Mission Houses alebo Bishop. Pre fanúšikov histórie, je tu bývalá vojenská loď, ktorá je sprístupnená turistom – loď Missouri.

Nech sa už vyberiete kamkoľvek naša Zem ukrýva nespočetné množstvo tajomstiev a krás, ktoré sa oplatí vidieť. Pre romantiku však nemusíme zájsť ani za hranice. Slovensko a Česko ponúkajú takisto rôzne atrakcie a krásne romantické mestá ako sú určite Praha alebo Košice. Pre milovníkov hôr tu máme Tatry či čoraz obľúbenejší Slovenský Raj.