Životný štýl

Ako content marketing pomôže zlepšiť pozíciu vo vyhľadávaní?

991
0
Zdieľaj
Ako content marketing pomôže zlepšiť pozíciu vo vyhľadávaní?

S content marketingom, ktorý zahŕňa predovšetkým tvorbu originálneho obsahu na web a jeho následnú distribúciu prostredníctvom vhodných komunikačných kanálov, máme v našej agentúre Vivantina veľmi dobré skúsenosti. Nášmu klientovi, interiérovému štúdiu, sa vďaka našej práci podarilo dosiahnuť významný pokrok. Akú úlohu v tom zohral content marketing?

Do našej Vivantina referencie sme prednedávnom pridali významný tromf. Web nášho klienta, ktorým je interiérové štúdio, sa nám prostredníctvom content marketingu zameraného na zlepšenie pozície vo vyhľadávačoch poradilo organicky dostať na popredné priečky vo vyhľadávaní Google. Konkrétne, v prípade populárnych kľúčových slovných spojení „blog o bývaní“, kde sme sa dostali na prvú pozíciu a „interiérové štúdio“, pri ktorom sme sa udržali na prvej stránke vyhľadávania. Ako sa to odrazilo na reálnych návštevníkoch? Veľmi dobre, medziročnú návštevnosť sa nám podarilo zvýšiť až o 120 %!

Content marketing a SEO optimalizácia

V rámci content marketingu pre nášho klienta sme sa zamerali na tvorbu informačne hodnotných a zaujímavých blogových článkov, ktoré sa venovali tematike bývania a interiérového dizajnu. Publikovali sme 1 – 2 články mesačne. Prirodzene sa nám do nich podarilo zakomponovať dôležité kľúčové slová, ktoré zlepšili on-page SEO a pomohli článkom dostať sa na popredné miesta vo vyhľadávaní. Zlepšenie SEO však mali na svedomí aj samotní návštevníci webu, čitatelia blogových článkov. Keďže ich obsah zaujal, na webe strávili určitý čas, čo je taktiež dôležitý parameter v prípade SEO optimalizácie.

Blogové články sme publikovali na Facebook stránke klienta, kde zaznamenali veľký úspech. Sociálne siete sa nám v tomto prípade osvedčili ako veľmi dobrý komunikačný kanál a zdroj kvalitnej návštevnosti – ľudí, ktorí sú pripravení vykonať konverziu. Opäť raz sa nám tak ukázalo, že content marketing má veľký zmysel. Využívate ho aktívne aj vy?