Dobrá rada

Ako na čistenie rúry na pečenie bez chemikálií

12776
0
Zdieľaj

O  všetkých veciach v našich domovoch vieme, že by mali byť čistené čo možno najčastejšie, najviac stresujúco však môže pôsobiť práve rúra. Koniec koncov miesto, kde sa varí by malo byť najčistejšie miesto v dome, ale ako na čistenie pripálených zvyškov jedla? Poradíme, ako na to.

Neustále hľadáme účinné spôsoby, ktoré budú účinné a hlavne budú šetriť náš drahocenný čas. Tu je pár užitočných trikov ako na to. Ukážeme si  postup len v 2 jednoduchých krokoch. Najprv vám ukážeme ako na rúru a následne ako na sklo na dvierkach rúry na pečenie.

Potrebujete:

  1. rozprašovač
  2. sódu
  3. handru
  4. vínny ocot
  5. malú misku

Najprv budete musieť odstrániť z trúby všetky rošty, potom zmiešajte pár lyžíc jedlej sódy s vodou v miske. Zmyslom je vytvoriť roztierateľnú pastu, ktorou následne potriete všetky povrchy, ktoré potrebujete vyčistiť. Jedlá sóda nadobudne hnedú farbu, je však potrebné aby ste to nechali pôsobiť cez noc. Táto zmes bude potrebovať aspoň 10 hodín na dokončenie svojej práce.

Na druhý deň vezmite mokrú handru a sódu otrite tak, ako je to len možné. Potom dajte trochu octu do rozprašovača a postriekajte celý povrch rúry. Všetko utrite mokrou špongiou. Následne môžete umiestniť späť všetky rošty. Zapnite rúru na nízku teplotu aspoň na 10 minút. Teraz by mala byť lesklá a čistá.

Ako na čistenie skla?

Opäť vymiešajte jedlú sódu s trochou vody. Potom naneste pastu na sklo. Nechajte to pôsobiť 30-45 minút. Použite handru a okno utrite. To je celé, vaša rúra je krásne čistá a to bez chemikálií z obchodu.