Dobrá rada

Spríjemnite si prácu za počítačom

5248
0
Zdieľaj

Existujú dva spôsoby, ako sa postaviť k práci na počítači. Buď ju beriete ako povinnosť, nutné zlo, ktoré je potreba pretrpieť, alebo prelomíte stereotypy a rozhodnete sa, že aj prácu za počítačom si môžete užiť. Existujú totiž pomocníci, ktorí vedia niekoľkohodinové sedenie za počítačom spríjemniť. Čo by vám v kancelárii rozhodne nemalo chýbať?

Pre maximálne pohodlie

Ak pracujete celý pracovný deň s myšou, môže sa vám na jeho konci stať, že vás ruka nepríjemne bolí. Ako tomu predísť? Možno vás zaskočí, aká maličkosť vám vie pomôcť. Je ňou podložka pod myš, ktorá však musí mať jednu veľmi dôležitú vec – podložku pod zápästie. Vďaka nej zápästie zbytočne nenamáhate.

Nie len ruky vás môžu po dlhom sedení pri počítači bolieť. Veľa z nás má monitor počítača alebo notebooku v nesprávnej výške a to vedie k nepríjemnej bolesti krčnej chrbtice. Ak máme monitor príliš nízko a hlava je v predklone, trpí tým naša chrbtica. Vyvarovať sa tomu dá vďaka podstavci a držiaku monitora. Podstavec umiestnite pod monitor a tým vám pridá chýbajúce centimetre k tomu, aby ste monitor mali v správnej polohe.

Držiak monitora tiež pomôže so správnou polohou monitora. V tomto prípade bude jeho umiestnenie na milimeter presné. Výhodou držiaka je to, že ak pred počítač zasadne iná osoba, môže si hravo behom chvíľky monitor upraviť do potrebnej výšky.

Aby bol poriadok

Ako vypadá váš monitor? Je naleštený tak, že sa v ňom vidíte? Alebo ste sa museli začervenať od hanby? Ak je to ten druhý prípad, je načase monitor poriadne očistiť. Nejde iba o estetickú stránku veci. Ak monitoru venujete potrebnú starostlivosť, výrazne to zvýši jeho životnosť a výkon.
Rýchlo si preto obstarajte utierku z mikrovlákna a čistiaci sprej alebo čistiacu penu na monitory.

Veľký neporiadok vie byť aj medzi CD a DVD nosičmi. Úzke krabičky rozhádzané všade možne po stole a šuplíkoch – je vám to povedomé? Dlhé minúty strávené hľadaním toho správneho cédečka vedia otráviť aj tých najtrpezlivejších. Ako v nich spraviť raz a navždy poriadok? Spoľahnite sa na box a CD. Vďaka tomuto organizéru cédečka prehľadne zoradíte a to správne nájdete behom chvíľky. Vybrať si môžete medzi variantom kedy si CD ukladáte aj s krabičkami, alebo rovno bez nich.

Kam s televízorom?

Ak potrebujete mať v kancelárii alebo v nejakej inej miestnosti televízor, mali by ste ho upevniť na nástenný držiak. Má to hneď niekoľko výhod. Jednak bude televízor v ideálnej výške, tak aby na neho videl každý, a jednak sa nemusíte báť o to, že by spadol zo stolíku. Najme ak je v miestnosti, kde je televízor umiestnený, zvýšený pohyb osôb, môže sa niektorá u nich o televízor stojací na stolíku zachytiť. Nástenný držiak je preto o mnoho lepšie riešenie.

Keď vás vďaka tým správnym pomôckam prestane bolieť chrbtica aj zápästie, bude vás pracovný deň strávený za počítačom o mnoho príjemnejší. Spríjemnite si ho ešte viac a zbavte sa  neporiadku  a chaosu vo vašich veciach. Okrem boxov na CD a čistiacich prostriedkov na monitory vám pomôžu aj stojany na perá.