Životný štýl

Ako vybrať športový kočík

1136
0
Zdieľaj
Ako vybrať športový kočík
Ako vybrať športový kočík

Od okamihu, ako sa vám narodí dieťa, sa mu budete musieť každodenne naplno a zodpovedne venovať. Rastúce dieťa potrebuje pre svoj správny vývoj nielen množstvo pozornosti a podnetov, ale aj pomôcok, ktoré pre neho budete musieť zaobstarať. Výber správneho kočíka pre vaše dieťa, je jednou z nich.

Výber toho správneho kočíka pre vaše dieťatko, je jednou z prvých a najdôležitejších úloh, ktoré musia nastávajúci rodičia zvládnuť. Zhodnúť sa na presnom type, značke alebo farbe kočíka, možno nie je vždy ľahké, no ak si trpezlivo vypočujete všetky názory a zvážite všetky možnosti, určite si vyberiete ten pravý!

Ako teda vybrať detský kočík?

Ak hľadáte ideálny detský kočík alebo športový kočík, musíte si premyslieť množstvo aspektov. Chceli by ste jeden samostatný hlboký kočík, a neskôr namiesto neho dokúpiť športový kočík, alebo rozmýšľate nad kočíkom, ktorý je 2 v 1? Dnes už totiž nie je problémom, zaobstarať si ani kočík, ktorý je kombináciou 3 v 1, – a teda obsahuje nielen klasický hlboký kočík (s hlbokou vaňou/korbou pre novorodenca), ale aj polohovateľnú športovú časť, a dokonca ešte aj detskú autosedačku.

Tieto spomínané 3-kombinácie bývajú často krát ešte cenovo výhodnejšie, ako kupovanie jednotlivých častí po určitom čase. Spomínané 3-kombinácie kočíkov sú dokonca stále populárnejšie, dizajnovo sú veľmi atraktívne, a v rámci jednej sady sú aj prakticky kombinovateľné. Vybrať si z nich môžete v rôznych kamenných predajniach alebo na e-shopoch.

Z miesta na miesto

Na pohodlné presúvanie sa s dieťatkom z jedného miesta na druhé, je dnes už detský kočík nevyhnutnosťou. Na to, aby kočík plnil svoj účel, pre ktorý ste si ho zaobstarali, je potrebné, aby bol predovšetkým kvalitne spracovaný, pohodlný a bezpečný.

Praktickosť a funkčnosť kočíka sú vlastnosti, ktoré musia určite prevažovať nad jeho estetickou stránkou, – aj keď ani tá nie je v súčasnosti zanedbateľná, a na výber dnes máte naozaj množstvo farebných prevedení, dizajnov a značiek.

Ak hľadáte niečo originálne a nebojíte sa vytŕčať z radu, skúste sa poobhliadnuť po výrazných zlato-čiernych alebo neónových farbách, ktorými zaručene pritiahnete pozornosť. Ak máte radi skôr nenápadnosť a prirodzenosť, siahnite po neutrálnych a zemitých farbách, ktoré môžete využiť tak pre vozenie chlapčekov ako i dievčatiek.

Ideálny športový kočík

Ten najideálnejší športový kočík sa dnes skladá z robustného a pevného podvozku, 4 odpružených otočných kolies (a možnosťou aretácie proti otáčaniu), polohovateľného sedáku (s možnosťou jeho umiestnenia v smere jazdy, i v protismere jazdy), vypolstrovaných častí a vankúšikov, bezpečnostnými pásmi proti vypadnutiu, nastaviteľnej striešky, rukoväte, opierky na nožičky a odnímateľného madla pre lepšie vybratie dieťaťa.