Dobrá rada

Aký by mal byť detský bicykel

874
0
Zdieľaj

Výber detského bicykla pre najmenšie, ale i väčšie deti nie je jednoduchou záležitosťou. Iste si sami pamätáte na vaše prvé metre na bicykli. Tento nezabudnuteľný zážitok doprajte aj svojim deťom. Radosť im prinesie bicykel, na ktorom sa im bude pohodlne sedieť, s ľahkosťou jazdiť a splní aj ich predstavy o vzhľade.

Na toto pri výbere detského bicykla nezabudnite

Pri kupovaní detského bicykla budete potrebovať pomocníka. Je to podobné ako so ženami. Tiež si musia dámsky bicykel vybrať sami. Preto si dajte v tomto smere poradiť od svojho dieťaťa. Výšku bicykla vyberajte podľa výšky rozkroku dieťaťa, ku ktorej prirátajte 5 centimetrov. Dieťaťu sa musí z bicykla dobre zosadať a malo by nad ním vedieť pohodlne stáť obkročmo. Nezabudnite ani na prilbu s detskými motívmi, ktorá dieťa ochráni a zvýši mu radosť z jazdy. Zo začiatku sa budú hodiť taktiež chrániče na kolená a lakte. Iste ich vaše šikovné dieťa odloží po pár dňoch. Medzi doplnky k bicyklu, ktoré potešia patria zvonček, odrazové sklíčka, taštička na drobnosti alebo košík pre malé dámy. Nezabúdajte ani na primeranú váhu bicykla. Radšej investujte vyššiu sumu, ako keby malo dieťa trpieť kvôli vysokej váhe bicykla. Nižšia váha je dôležitá z hľadiska bezpečnosti pri prípadnom páde a zabezpečí aj vyšší komfort jazdy.

Veľkosti detských bicyklov

Veľkosť detských bicyklov sa udáva v palcoch (“ ), ide vlastne o veľkosť kolies. Medzi najmenšie patria bicykle s rozmermi 12″ a 16″ (pre deti od 3 do 6 rokov). Detský bicykel týchto rozmerov má nainštalované pomocné kolieska pre udržanie rovnováhy. Samozrejmosťou u tohto modelu je nastavovateľné sedadlo i riadidlá, kryt na reťaz alebo spätný záber pedálov. Detské bicykle vo veľkosti  20″ (pre deti od 4 do 7 rokov) sú už vybavené prehadzovačkou so šiestimi prevodmi. Vaše dieťa sa na takomto bicykli bude cítiť ako malý pretekár. Okrem toho majú bicykle vo veľkosti 20″ zadnú a prednú brzdu či odpruženú vidlicu. Vďaka odpruženej vidlici zvládne vaše dieťa dlhší rodinný cyklistický výlet. Medzi juniorské bicykle sa radia tie, ktoré majú veľkosť 24″ až 26″ (pre deti od 7 rokov). Ide o zmenšenú podobu klasického bicykla pre dospelého človeka t.j. medzi jeho štandardnú výbavu patrí prehadzovačka, dve brzdy a odpružená vidlica. Výber detského bicykla nikdy neuponáhľajte, a ak si neviete poradiť sami, obráťte sa na overených predajcov. Medzi nich patrí internetový obchod inSPORTline so širokým výberom všetkých typov bicyklov za priaznivé ceny.