Dobrá rada

Ak vchodové dvere, tak jedine z hliníka

1170
0
Zdieľaj

V prípade, že stojíte pred voľbou výberu nových vchodových dverí, odporúčame vám hliníkové. Hliník je materiálom budúcnosti a na stavbách si našiel miesto vo viacerých oblastiach. V posledných rokoch sa využíva hlavne na výrobu profilu okien, dverí a veľkorozmerných sklených plôch.

Hliníkové dvere a bezpečnosť

S hliníkovými dverami sa nemusíte báť o vašu bezpečnosť. Sú naozaj odolné a v spojení s bezpečnostným kovaním takmer neprekonateľné. Nehrozí, že by ich zlodeji dokázali vykopnúť alebo zdeformovať. Pre najvyššiu úroveň bezpečnosti si zakúpte dvere, ktorých súčasťou je 3-bodové alebo 5-bodové uzamykanie. Dvere z hliníka sa dajú považovať za protipožiarne, odolávajú teplotám až do 660 °C. Na priamom slnku alebo v daždi nehrozí ich deformácia, prasknutie alebo strata farby. Hliníkové dvere vás natoľko prekvapia svojimi jedinečnými vlastnosťami, že si napokon zaobstaráte aj hliníkové okná.

Hliníkové dvere a úspora

Bojíte sa počiatočnej vyššej investícii? Obavy nie sú na mieste. Peniaze minuté za hliníkové dvere, nie sú vyhodené do koša. Vrátia sa vám v úspore a dlhej životnosti. Hliníkové dvere prežijú aj dve generácie bez nutnosti opráv, lakovania alebo inej špeciálnej starostlivosti. Rámy moderných hliníkových dverí sú vystužené izolačnými prvkami. Vďaka novým technológiám výroby sa dvere z hliníka stávajú súčasťou nízkoenergetických domov. Hliníkové dvere udržia v miestnostiach stabilnú teplotu počas celého roka. Úsporu na vykurovaní v zime alebo naopak na chladení domu počas leta pocítite ihneď. O pohodu a relax vás i vašej rodiny sa postarajú zvukovo izolačné vlastnosti dverí z hliníka.

Hliníkové dvere a niečo navyše

Ak hľadáte dvere, ktoré by mali byť atypické a pasovať presne k vášmu domu, vyberte si hliníkové vchodové dvere. Hliník je natoľko pevný materiál, že udrží aj veľké hmotnosti a napriek tomu vyzerá veľmi ľahko a elegantne. Vďaka tomu sa nemusíte vzdať svojho sna o veľkých presklených vchodových dverách alebo posuvných pergoliach. Z estetického hľadiska nie ste obmedzovaní žiadnymi hranicami a normami. Hliníkové dvere sa vyrábajú v rôznych farebných prevedeniach, nerobí im problém sklenená výplň a ani ornamenty. K tomu všetkému vás dvere z hliníka neoberú o vzácny čas, pretože nevyžadujú takmer žiadnu údržbu. Stačí ich raz za čas pretrieť mokrou handričkou.