Zdravie a Krása

Ani zima nie je dôvod, aby ste zanevreli na bicyklovanie

1542
0
Zdieľaj

Bicyklovanie patrí medzi najobľúbenejší druh športu na celom svete. Okrem toho, že tento pohyb je prospešný pre celý ľudský organizmus, bicykel nám umožňuje nahradiť iné dopravné prostriedky. Ani zlé počasie a zima nie sú dôvodom na to, aby ste si od neho dali veľkú prestávku a vyšli z kondície.

Ako nahradiť klasický bicykel

Keďže počas bicyklovania vykonávame špecifický pohyb, nahradiť ho nie je také jednoduché. Našťastie však existujú rôzne fitness stroje, ktoré sú nielen podobné, ale dokonca aj rovnaké. Cyklistiku v prírode síce nič nenahradí, no ak je vonku zlé počasie, tak na bicykel radšej zabudnite. Zaobstarať si však môžete niektorý z cyklotrenažérov, vďaka ktorému nestratíte kondíciu a trénovať budete môcť v pohodlí domova. Do práce sa na ňom síce neodveziete, no nemusíte vykonávať iný druh športu a tiež navštevovať posilňovňu. Ušetríte tak náklady na cestovanie a tiež na vstupné.

Na jar potom vytiahnete vás obľúbený bicykel, ktorý počas zimnej sezóny oddychoval. Veľmi obľúbené sú aj rotopedy, ktoré môžeme nazvať ľudovými fitness strojmi. Vďaka jeho používaniu si veľmi rýchlo zlepšíte fyzickú kondíciu, sformujete postavu a dokonca aj schudnete. Rotoped s tichým magnetickým odporovým systémom sa stal základným vybavením nielen domácich, ale aj verejných posilňovní.  Niektoré typy dokonca ponúkajú úplne inú dimenziu cvičenia, pretože je možné trénovať na reálnej trase a používať šikovné funkcie. Pomocou nich nebudete len nudne sedieť pred televízorom, ale zažijete moderné cvičenie  priamo u vás doma. Tento druh športu je vhodný aj pre ľudí s ťažkosťami pohybového aparátu, pretože rotopedy majú nízky nástup a sedadlo s opierkou a držadlami.

Trénujte ako profesionáli

V prípade, že sa vo svete športu alebo úpravy vašej postavy chcete niekam posunúť, no nemáte čas každý deň dochádzať do fitness centra, využite spomínané cyklotrenažéry. Tie sú skvelým riešením nielen počas zimy, ale aj prípravy športovcov počas sezóny. Rozdiel medzi cyklotrenažérom a rotopedom spočíva v presnejšom nastavení záťaže a dokonalejšej simulácii jazdy na bicykli. Práve cyklotrenažér je tou najlepšou voľbou, ak si chcete udržať nielen kondičku, ale aj vytrvalosť.

Dôležitou vlastnosťou tohto špeciálneho stroja je aj spôsob šliapania, ktorý je bez voľnobehu. Pri rotopede je situácia úplne iná, čo je ďalší nezanedbateľný rozdiel medzi nimi. Ak sa rozhodnete nejaký zo spomínaných strojov zakúpiť, poraďte sa s profesionálmi. Vďaka širokému sortimentu nebude výber jednoduchý a preto je dôležité mať presne to, čo potrebujete. Keďže nejde o lacnú záležitosť, možno budete chcieť využiť nákup na splátky. Ten ponúka športový predajca inSPORTline, kde si vyberie naozaj každý. Dôležitým kritériom je aj veľkosť a správne nastavenie stroja, preto ho prispôsobte vaším požiadavkám a postave.