Cestovanie a Destinácie

Bali

9719
0
Zdieľaj

Jeden z 13 tisíc ostrovov Indonézie. Jedna z 33 indonézskych provincií. Rôznorodé masívy hôr, divoké pobrežie , úžasné piesočnaté pláže, efektné ryžové terasy a neúrodné svahy vulkánov, super milí ľudia, fascinujúca kultúra a história, to je ostrov bohov. Bali.

Prečo sa do Bali okamžite zamilujete:

  1. Pretože Bali má všetko. Čierne a biele pláže, sopky, ryžové polia, vodopády, chrámy a bohatú kultúru a to je všetko na jednom ostrove! Bali je rajom na šnorchlovanie a potápanie. Bali má 3 sopky na severe. Vychutnajte si úžasný zážitok a spravte si výlet na sopku skoro ráno a užite si na vrchole úžasný východ slnka pitoresknú zelenú krajinu pod sebou. Na juhu Bali nájdete úžasné pláže s azúrovo modrou vodou, bielym pieskom a obklopené útesmi. Ak budete mať šťastie, stretnete aj divé opice! Môžete tu tiež nájsť slávny chrám Uluwatu, ktoré sa nachádza na jednom z útesov.

Keď pôjdete viac do vnútrozemia, smerom k mestu Ubud, budete očarení krásnymi výhľadmi na krajinu: prírodné vodopády, ryžové polia a džungľa. Pre cestovateľov, ktorí vyhľadávajú duchovno, je Ubud skvelé miesto s mnohými možnosťami na liečenie, meditácie a jógu, ale tiež tu nájdete fantastické masáže, kúpele a relax.

  1. Pretože Bali je ostrov Bohov. Zamilujete si jeho pestrú kultúru. Indonézania nosia kvety vo vlasoch a farebné oblečenie, kvetmi vám ozdobia jedlo aj v tej najzapadnutejšej reštaurácii, náboženské obrady nevykonávajú len v chrámoch, ale aj na uliciach a pred prahmi svojich domov. Malé košíky s jedlom a modlitbami určené pre bohov, nájdete všade. Hinduizmus je veľmi pokojné náboženstvo a Bali je hinduistický ostrov Indonézie. Miestni sú veľmi priateľskí a nonstop sa škeria a usmievajú. Veľkolepé chrámy nájdete po celom ostrove. Tanah Lot je jedným z najobľúbenejších chrámov umiestnených na skale v oceáne. Nie je tu nič nezvyčajné, ak uviaznete v dopravnej zápche, pretože na ulici sa koná nejaký sprievod a všade je plno ľudí.
  2. Pretože je to tropický raj. Bali má skvelé pobrežie na juhu, ale ešte úžasnejšie pláže nájdete na ostrovoch okolo. Ak ste vždy snívali o perfektnom bielom piesku a modrej vode, skočte na loď a navštívte niektorý z priľahlých ostrovných zázrakov. Gili Islands sa skladajú z troch ostrovov a je to z Bali len 3 hodiny loďou. Gili Trawangan je ostrov s mnohými barmi a reštauráciami. Užijete si ho, ak milujete párty. Na ostrov Gili Air nezabudnete, ak máte radi uvoľnenú a chillout atmosféru, západy slnka na pláži a nočné posedenie pri ohni. V neposlednom rade, Gili Meno je miesto pre milovníkov romantiky. Je to najtichší ostrov a je ideálny pre páry, ktoré chcú stráviť čas spolu. Ak budete mať čas, mali by ste určite navštíviť všetky tri. Jednoducho si prenajmete malý čln, naskočíte a za 5 minút ste na ďalšom ostrove. Gili ostrovy sú veľmi obľúbeným miestom aj pre ľudí, ktorí chcú šnorchlovať, potápať sa a samozrejme surfovať!
  3. Pretože je tu dokonalá kuchyňa. Najpopulárnejším jedlom je Nasi Goreng. V roku 2011 bolo dokonca zvolené televíziou CNN za druhé najchutnejšie jedlo sveta. Je to v podstate pražená ryža zmiešaná s rôznymi koreninami (tamarind, čili, cesnak, sójová omáčka) do harmonického celku. Obvykle sa kombinuje s mäsom, vajíčkom, rybami alebo zeleninou. Balijská verzia Nasi Bali môže obsahovať aj tofu, tempeh, špenát, či kukuricu. Ďalšou špecialitou je saté—kúsky mäsa napichnuté na bambusovej paličke a poliate arašidovou omáčkou. Najpopulárnejším indonézskym pivom je Bintang, rovnako populárna je miestna značka Bali Hai. Na Bali tiež kúpite mieste víno Hatten a pálenku z ryže-Arak. Lacné sú ovocné džúsy, obyčajne z melónu, papáje, pomaranča, limetiek alebo banánov. Avokádo sa podáva ako ovocný dezert, niekedy sa dochucuje cukrom, alebo ľadom, niekedy s čokoládou.
  4. Pretože tu lacno nakúpite. Veľa turistov navštevuje Bali práve kvôli nakupovaniu. Ak hľadáte značkový tovar, nájdete ho v Kute, ručne vyrábané výrobky a umelecké galérie sa nachádzajú v Ubude a jeho okolí. V obchodoch platia väčšinou fixné ceny, v obchodíkoch a na trhoviskách je možnosť vyjednávať. Pamätajte, že cenu, ktorú vám na začiatku povie predavač je vyjednávaním možné znížiť kľudne aj o polovicu. Medzi obľúbené drobné suveníry z Bali patria hlavne maľované drevené masky a bábky z tradičných divadelných hier.