Cestovanie a Destinácie

Can-Am Spyder nabitý inovatívnymi technológiami

142
0
Zdieľaj
Can-Am Spyder nabitý inovatívnymi technológiami
Can-Am Spyder nabitý inovatívnymi technológiami

Ak zbadáte na cestách vozidlo, ktoré sa podobá na motorku, ale má akosi veľa kolies, tak určite pôjde o trojkolku. V našich končinách trojkolku na diaľniciach nie je vidieť veľmi často, ale pomaly sa začína prejavovať záujem aj o tieto trojkolesové tátoše. Medzi všetkými trojkolkami z radu vyčnieva Can-Am Spyder RT, ktorý je priam nabitý inovatívnymi technológiami.

Pozrime sa zblízka na Can-Am Spyder RT

Iste si pamätáte na staršie modely trojkoliek, ktoré mali dve kolesá vzadu a jedno vpredu. Nové modely majú dve kolesá vpredu, získali tým dynamickejší vzhľad, možnosť rýchlejšej jazdy a väčšiu stabilitu. Dve kolesá vpredu znamenajú aj komfort pre jazdca, ktorý dokáže stroj lepšie ovládať. Trojkolky Can-Am Spyder RT sú vozidlá, ktoré vskutku upútajú na prvý pohľad. Ostré hrany sa striedajú s oblými a povrchová úprava laku dodáva stroju punc luxusu. Vašu pozornosť získa Can-Am Spyder aj po nastúpení na miesto jazdca. Budete sa cítiť extrémne pohodlne vďaka zväčšenému sedadlu. Zajazdiť si môžete skoro ráno i neskoro večer, hriať vás bude nielen zvuk silného motora, ale tiež vyhrievané sedadlá jazdca i spolujazdca. Obaja si cestu užijete bez pocitu stŕpnutosti. Dlhé stúpačky znamenajú pre nohy prirodzenú polohu, ktorá spríjemní aj tú najdlhšiu jazdu. Pocity pri riadení sú podobné ako pri šoférovaní štvorkolky.

Silný motor s nízkou spotrebou

Vývojári spoločnosti BRP si dali záležať na tom, aby motor frčal ako má, a to pri nízkej spotrebe, ktorá bola pri starších modeloch značne vyššia. Spotreba sa dá ešte viac znížiť, pretože Spyder sa hrdí šesťstupňovou prevodovkou a systémom kontroly spotreby ECO. Na jedno natankovanie dokážete prejsť skoro 400 km, čo je slušná trasa na tak malý stroj. Vo vnútri trojkolky Can-Am Spyder RT sa skrýva radový trojvalec značky Rotax. Znamená to, že reakcie motora pocítite ihneď pri rozjazde i zrýchlení. Trojkolka nie je štvorkolka, nemusíte sa báť častej údržby. Motory Rotax si nevyžadujú špeciálnu pozornosť. Aj pri vysokej rýchlosti je manévrovateľnosť veľmi jednoduchá, keďže Spyder disponuje posilňovačom riadenia. Posilňovač kontroluje stabilitu i trakciu. Bezpečnosť tohto stroja je na špičkovej úrovni.