Dobrá rada

Chcete nielen šport, ale aj zábavu? Vyskúšajte spinning

2004
0
Zdieľaj
Chcete nielen šport, ale aj zábavu? Vyskúšajte spinning

Možno ste tento pojem ešte nikdy nepočuli, no ak hľadáte alternatívu športu, kde sa aj zabavíte, tak by ste sa so spinningom mali čo najskôr zoznámiť. V žiadnom prípade nejde len o skupinové cvičenie pre ženy, naopak zabrať dá aj mužom.

Čo to vlastne ten spinning je?

Ide o mimoriadne obľúbené a vychytené cvičenie v skupinách, ktoré sa odohráva na špeciálne upravenom stacionárnom bicykli. Celý tréning je vedený pod dozorom inštruktora a stimulujúcej hudby, vďaka čomu vás tak skoro neomrzí a vy zo seba vydáte všetko, čo zvládnete. Využíva sa pri ňom spinningový bicykel, ktorý nie je klasickým cyklotrenažérom, ale je vyrobený pre unikátny tréning. Program na ňom je možné nastaviť do viacerých štýlov jazdy podľa toho, čo zvládnete a akú tepovú frekvenciu požadujete. Celé cvičenie sprevádza vizualizácia, bez ktorej by profesionálne vedený tréning nebol taký efektívny a určite ani zábavný.

Vďaka nej a opisom inštruktora úplne zabudnete, že sa nachádzate v nejakej miestnosti a budete sa cítiť ako na tých najväčších cyklistických pretekoch sveta. Možno sa to zdá nereálne, no ten, kto spinning vyskúšal, to vie potvrdiť. Tak, ako zohráva svoju úlohu stroj, má ju aj tréner. Ten počas cvičenia športovcovom hovorí, po akej trase práve idú, v akej krajine sa nachádzajú, kedy si majú pridať alebo ubrať záťaž, kde majú mať položené ruky a aj to, kedy sa majú odlepiť zo sedadla. Známe sú aj tréningy, kedy sa lekcie vedú v tme len pri sviečkach, čo mu dodá neuveriteľnú atmosféru. Veľmi obľúbenou alternatívou sú maratóny, počas ktorých sa využíva veľká projekcia záznamu zo skutočných pretekov a vy sa dokážete cítiť, ako keby ste boli ich súčasťou. Je preto úplne normálne, že počas niekoľkých minút budete jazdiť spolu s Petrom Saganom, pričom zabudnete na realitu.

Cyklotrenažér nie je rotoped

Cyklotrenažéry sú výborným fitness strojom, ktoré sa používajú nielen doma, ale aj vo fitkách a pri tréningoch profesionálov. Rozdiel medzi ním a rotopedom je v tom, že vyniká presnejším nastavením záťaže a dokonalejšou simuláciou jazdy na bicykli. Ideálny je nielen pre získanie a udržanie si kondície, ale aj telesnej vytrvalosti. Špeciálny je aj spôsob šliapania bez voľnobehu, ktorý u rotopedu nenájdete.

Ak hľadáte vhodný cyklotrenažér, odporúčame pozrieť si ponuku športového predajcu inSPORTline. Nájdete tam nielen spomínané stroje, ale aj množstvo iných.