Dobrá rada

Čo poviete na tetovanie?

60
0
Zdieľaj
Čo poviete na tetovanie?
Čo poviete na tetovanie?

Tetovanie v ľuďoch vzbudzuje rôzne pocity. Kým niekto má k nemu odpor a nedal by si za nič na svete vytetovať niečo na kožu iní zas hľadajú miesto na svojom tele, kde sa im zmestí ešte aspoň jeden malý obrázok.

Čo je tetovanie

Tetovanie nie je o skrášlení svojho tela ale je to forma vyjadrenia sa. Tetovaním môžete vyjadriť svoj postoj, názor, životný štýl,… čokoľvek čo chcete. Najstaršie známe tetovanie sa objavilo na tele ľadového muža Otziho, ktorý žil cca 3300 rokov pred našim letopočtom. Počas tých rokov zažilo tetovanie množstvo vzostupov aj pádov. Pripisovali sa mu ochranné, magické a aj liečiteľské schopnosti, bolo znakom námorníkov ale aj väzňov.

Tetovanie už dávno nie je len  pre mužov, ani výsadou len „zlých chlapov“, námorníkov či väzňov. Po tetovaní čoraz viac siahajú aj ženy rôznych vekových kategórií, rôzneho vzdelania či vierovyznania. Často nechávajú vytetovať dátum narodenia a/alebo meno svojho dieťaťa (detí). Dobrou voľbou sú aj jemnejšie motívy ako sú napríklad kvety alebo ornamenty.

Motívy

Na rozdiel od rôznych šperkov tetovanie nemôžete len tak odložiť a dať si iné. Preto by ste si mali dobre rozmyslieť čo si na pokožku dáte nakresliť alebo napísať. Ak ste niekde videli pekný obrázok, alebo niečo pekné čítali a chcete si to dať zvečniť na pokožku dobre si to rozmyslite. Nápis „Milujem Jozefa“ je možno teraz aktuálny a pravdivý, čo ale ak sa nakoniec vydáte za Romana, Karola alebo muža s iným menom?

Znaky a symboly

Pokiaľ neviete čo konkrétny znak alebo symbol znamená (rôzne staré symboly, keltské alebo vikinské runy, japonské či čínske znaky, …) nie je dobré si ho dať tetovať. Kým u nás by takéto tetovanie bolo zaujímavé a hodné obdivu v zahraničí by možno bolo hodné výsmechu.

Ornamenty z regiónu

V poslednej dobe si ľudia zo Slovenska dávajú tetovať ornamenty ktoré sú typické pre regióny našej krajiny. Ornamenty, ktoré v minulosti zdobili kroje našich predkov si dnes dávajú ľudia tetovať na pokožku. Môžete tak nosiť spomienku na rodný kraj stále so sebou.