Životný štýl

Čo robiť, aby sa v okolí vášho domu nezjavili hlodavce

493
0
Zdieľaj
Čo robiť, aby sa v okolí vášho domu nezjavili hlodavce
Čo robiť, aby sa v okolí vášho domu nezjavili hlodavce

Majitelia domov v blízkosti lesov a polí veľmi dobre poznajú problém s premnoženými hlodavcami. Život im dokážu znepríjemniť nielen myši, potkany, kuny, ale tiež veveričky alebo piskory. Problém predstavujú vo vnútri domu i v záhrade. Okrem toho, že znečisťujú svoje okolie, sú aj prenášačmi nebezpečných ochorení. Nedajte hlodavcom šancu, aby sa k vášmu domu priblížili alebo sa v jeho okolí premnožili.

Hlodavce prenášajú desiatky nebezpečných ochorení

Hlodavce sa do vášho príbytku chcú dostať z dvoch dôvodov. Prvým je teplo, ktoré im dáva možnosť vytvoriť príjemný brloh a množiť sa. Druhým dôvodom je neustály prísun potravy, ktorú získavajú napríklad z vašich odpadkov. Hlodavce predstavujú pre ľudí riziko hlave kvôli tomu, že vo svojom okolí zanechávajú trus a moč plný baktérií. Nebezpečné je aj to, keď sa prejdú po zle uschovaných potravinách. Samozrejme, že niektoré hlodavce sú po tom, ako ich vyrušíte, agresívne. Uhryznutie od potkana je mimoriadne nebezpečné. Všetky hlodavce prenášajú desiatky životu ohrozujúcich ochorení. Snažte sa, aby sa hlodavce vo vašom okolí nevyskytli, pretože po ich usídlení v dome býva boj s nimi veľmi zdĺhavý. Prevencia je základ. Nikdy nenechávajte otvorené vchodové dvere, utesnite všetky škáry a diery v dome. V okolí domu udržujte poriadok, pravidelne koste trávnik, orežte kríky a neskladujte na dvore drevo alebo náradie. V dome sa naučte skladovať potraviny v uzavretých nádobách a nenechávať jedlo voľne položené na stole.

Ako jednoducho a účinne odplašiť všetkých hlodavcov

Všetky predchádzajúce rady by mali byť v boji proti hlodavcom základ. Okrem toho je nutné, aby ste v dome a okolí domu využívali elektrické alebo pachové odpudzovače.

Pachové ohradníky

Odpudzovače, ktoré fungujú na pachovom princípe nájdete najčastejšie vo forme spreja. Pachové ohradníky sú vhodné na aplikáciu v pivniciach, na povalách a v okolí domu. Niektoré z nich sa dajú použiť dokonca v interiéri miestností bez toho, aby znížili komfort bývania či škodili ľuďom a domácim zvieratám.

Solárne a elektrické odpudzovače

Ak hľadáte maximálne účinné odpudzovače proti hlodavcom, vsaďte na elektrické prístroje. Opäť máte možnosť si vybrať z takých, ktoré je možné umiestniť v interiéri i exteriéri alebo si zakúpiť prístroj fungujúci na princípe solárneho zdroja. Solárny odpudzovač hlodavcov SWISSINNO PRO odháňa zvieratá pomocou ultrazvukového signálu a LED svetla. S týmto prístrojom si môžete byť istí ochranou vášho okolia pred menšími i väčšími divokými zvieratami. Po vstupe zvieraťa do oblasti monitorovanej prístrojom začne odpudzovač vydávať tóny a záblesky. Tieto zvuky a svetlo sú pre zvieratá veľmi nepríjemné, a preto zo záhrady utečú. Potrebujete odpudzovač myší a iných hlodavcov, ktorý by bol rovnako účinný v dome i v záhrade? Kúpte si elektrický odpudzovač hlodavcov a kún. Prístroje značky Deramax sa jednoducho zapoja do elektrickej zásuvky a dokážu odpudiť škodcov z obytných i neobytných priestorov na veľkú vzdialenosť. Tieto odpudzovače generujú vo vysokom kmitočte ultrazvukové signály nepríjemné pre sluch hlodavcov, ale absolútne neškodné pre ľudí a domáce zvieratá. Prístroje Deramax sú vhodné na využitie v rodinných domoch, ale aj skladoch a výrobných halách.