Dobrá rada

Diabolky a vzduchovky – legendárna dvojica

2226
0
Zdieľaj

Stretáva sa s tým každý nadšenec zbraní – nikdy nekončiace preteky za dostatkom munície. Aj keď máte iba jednu zbraň, streliva budete potrebovať snáď na tony. Pre každého milovníka strieľania nie je nič horšie, ako zistiť, že mu opäť chýba strelivo. Predstavte si to – tešíte sa, pripravujete si všetko potrebné na streľbu a chýba vám to najdôležitejšie.

Na takéto nepríjemnosti je potrebné myslieť dopredu a byť vždy pripravený. Vzduchovky patria k zbraniam najobľúbenejším a aká by to bola vzduchová zbraň bez diaboliek? Toto všestranné strelivo je dlhodobo populárne – a nečudo. Spolu so vzduchovkou tvoria neoddeliteľnú a legendárnu dvojicu. Vyberte si ten správny typ a zásobte sa v dostatočnom predstihu.

Diabolky a ich kalibre

Hon za muníciou sa nikdy nekončí a iste nám dá za pravdu každý milovník strieľania. A nezáleží na tom, či vlastníte airsoftovú zbraň, luk či vzduchovku. Pri strelive teda jednoznačne platí: „Čím viac, tým lepšie.“

Diabolky sú všestranným strelivom pre vzduchové zbrane – ako pre krátke pištole tak aj pre dlhé vzduchovky. V závislosti od toho, akú vlastníte, sa musíte rozhodnúť pre diabolky, ktoré jej budú pasovať. Diabolky sa dajú kúpiť hneď v niekoľkých kalibroch. Medzi najžiadanejšie patria diabolky 4,5 mm a diabolky kalibru 5,5 mm. Čo sa týka väčších kalibrov, tam si môžete vybrať napríklad z kalibrov 6,35 mm alebo 7,62 mm. Pred výberom je dôležite stopercentne sa uistiť, aké strelivo je potrebné pre vašu konkrétnu zbraň.

Niekedy je vzduchová zbraň unikátnejšia a nájsť tie správne diabolky môže byť menším problémom. Na trhu ale našťastie nájdete aj rôzne špeciálne kalibre, a teda si každý nájde ten svoj. Žiadna zbraň nezostane bez streliva.

Nikdy ich nie je dosť

Diaboliek nikdy nie je dosť. Aj z toho dôvodu sa zvyčajne predávajú v baleniach po 500 kusov. Pokiaľ sa streľbe venujete vážnejšie a je vašim najväčším koníčkom, vždy je dobré mať zásoby. A toto pravidlo neplatí iba pri strelive, ale napríklad aj pri príslušenstve, prípadne pri prostriedkoch slúžiacich na čistenie zbrane či starostlivosť o ňu.

Ako sme už spomínali, trh ponúka hneď niekoľko možností. Vyskúšať môžete napríklad diabolky, ktoré po zasiahnutí cieľa vytvoria zvukový či vizuálny efekt. Svoju streľbu teda môžete ešte o čosi ozvláštniť a vyskúšať čo najviac typov diaboliek – každý ponúka špecifický a výnimočný strelecký zážitok. Vďaka svojim rozmerom sú veľmi praktické a vynikajúco prenosné. Stačí vám iba malá nádobka, prípadne vrecúško a hodiny streleckej zábavy môžu začať. Ich cena je tiež faktorom, kvôli ktorému patria diabolky k tým najobľúbenejším muníciám pre majiteľov vzduchových zbraní.

Ak teda hľadáte strelivo do vašej vzduchovky, diabolky vám poskytnú dokonalé riešenie. V prípade, že si stále neviete vybrať, ktoré budú pre vašu zbraň tie pravé, opýtajte sa expertov z internetového obchodu AFG.sk, ktorí vám vďaka svojim niekoľkoročným skúsenostiam poradia.