Životný štýl

DKNY: parfémy inšpirované New Yorkom

1431
0
Zdieľaj

Radi niečo zbierate? Skúste to teraz s parfumami. „Jablčné“ parfumy Donny Karan a značky DKNY z New Yorku fascinujú módny svet.

Slávna americká návrhárka Donna Karan, narodená ako Donna Ivy Faske, zahájila svoju návrhárskou kariéru už v roku 1973, aj keď svoju prvú samotnú dámsku kolekciu predstavila až v roku 1985. Hneď za túto svoju prvú kolekciu získala titul „Návrhárka roku.“ V roku 1984 sa inspirovala svojou mladšou dcérou a založila spolu so svojim budúcim manželom, Stephanem Weissem, a so spoločnosťou Takihyo Inc., značku DKNY. S tou sa nakoniec vydala do mnohých a podarilo sa jej dobiť aj parfumérsky biznis. A darí sa jej stále. So svojím „jabĺčkom“ sa drží na špici medzi najobľúbenejšími dámskymi parfumami už mnoho rokov.

Z módnej tvorby Donny Karan doslova vyžaruje láska k veľkomestu

Konkrétne k metropolitnému New Yorku. V značke DKNY ešte primiešala bezstarostnosť a mladistvosť. Prvý butik DKNY bol otvorený kde inde než v New Yorku. Značka sa však veľmi rýchlo rozšírila do ďalších štátov a dnes vo svete nájdeme okolo 70 butikov DKNY.

Parfumy DKNY, vyžarujú energiu New Yorku

Súčasne sú ženské, sebavedomé a väčšinou veľmi univerzálne. Porovnať by sa dali s najznámejším fashion kúskom Coco Chanell, s „malými čiernymi“. Aj parfémy DKNY vás vedia „obliecť“ tak, že budete voňať skvele ráno v práci, na obede pri schôdzke s obchodným partnerom aj večer na večierku.

Parfum, s ktorým značka DKNY zabodovala najviac, je známe „jabĺčko“ – Be Delicios. Mimochodom, asi nie je náhodou, že milovníčka New Yorku, Donna Karan, vytvorila parfum vo flakóne, ktorý vypadá ako jablko. Veď práve New York má prezývku Big Apple.

Prvý parfum, presnejšie parfumovaná voda z „jablčnej série“, Be Delicious, sa na trhu objavila v roku 2004. Vôňa jabĺk, grapefruitu a uhoriek, ale tiež úžasný flakón, zožali obrovský úspech a rozbehli slávnu éru DKNY parfumov.

Aj keď pod značkou DKNY nájdete aj ďalšie parfumy, „jabĺčka“ sú zastúpené najhojnejšie

Ktorékoľvek z nich si vás veľmi rýchlo získa a láka vás začať jabĺčka doslova zbierať. A zbierka to rozhodne nebude malá. Keď potom na úzku poličku veľa seba postavíte DKNY „jabĺčka“, bude to vypadať skutočne impozantne. Parfumov budete mať toľko, že keby ste chceli mať na každý deň v týždni jeden, tak vám zostane ešte i na ďalší.

Klasikou medzi DKNY „jabĺčkami“ je zelený parfum Be Delicious a ružový Be Delicious Blossom. Ku klasike sa radí ale aj Golden Delicious. Vo svojej jablčnej zbierke však nezabudnite ani na Be Delicious Delights Cool Swirl, Be Desired i Be Temted. Mladistvú energiu ponúkajú Be Delicious City Girls Brooklyn Girl, Be Delicious City Girls Chelsea Girl a Be Delicious City Girls Nolita Girl. Fascinujúce sú Be Delicious Crystallized a Be Delicious Fresh Blossom Crystallized. A vyskúšať musíte aj Be Temted Eau So Blush, Be Delicious Night Woman, By Delicious Fresh Blossom Sparkling Apple, Be Tempted Icy Apple či Be Delicious Eau So Intense.