Dobrá rada

Do leta zostáva už len pár mesiacov, tak nestrácajte čas

971
0
Zdieľaj

Leto sa pomaly ale isto blíži a mnoho ľudí rozmýšľa, ako by dovtedy schudli pár kíl alebo vypracovali postavu. Každý z nás chce pri vode vyzerať čo najlepšie a preto je dobré začať s premenou čo najskôr.

Nejde len o cvičenie, ale aj stravu

Sú ľudia, ktorí sa roky snažia schudnúť, no ešte sa im to nepodarilo. Riešením totiž nie je len návšteva fitness centra alebo pravidelný pohyb v podobe chôdze, plávania či behania, ale aj prispôsobenie jedálnička. Práve strava je cestou k úspechu, bez ktorej výsledky v žiadnom prípade nedosiahnete. Ak vôbec netušíte, ako a kde začať, rady a tipy nájdete aj na internete. K dispozícii je veľa fitness receptov, ktoré vám nielen pomôžu zhodiť kilá, ale aj vytvarovať svaly. Základom je znížiť príjem sacharidov,  obohatiť stravu o zeleninu a ovocie a najmä bielkoviny. S presnejším vytvorením jedálnička vám pomôžu rôzni odborníci, ktorí sa do tejto problematiky vyznajú.

Chudnite pomocou overených strojov

Ak ste si upravili stravu, treba proces chudnutia podporiť aj fyzicky. Každý človek má rád niečo iné a kým niekto nemá problém navštevovať preplnené fitko, iní si radšej zacvičia doma alebo v prírode. Práve domáca posilňovňa je v dnešnej dobe veľmi obľúbená a stále si ju dopraje viac a viac ľudí. Na to, aby spĺňala účel a dala sa porovnať aj s profesionálnym fitness centrom stačí pár menších strojov a trochu kreativity. Vďaka nim je možné vytvoriť efektívny tréning, po ktorom sa budete cítiť rovnako ako keby ste hodinu a pol trénovali s profesionálom. Zárukou spálenia tukov je beh, ktorý nemusíte praktizovať len v exteriéri, ale aj vo vnútri. Tam je záruka stabilného počasia a preto sa nebudete vyhovárať na rôzne negatíva a zlé podmienky.

Práve bežecké pásy sú najobľúbenejším zariadením všetkých profesionálnych aj neprofesionálnych športovcov, pretože okrem chudnutia zlepšujú kondíciu a tvarujú celú postavu. Pri výbere a kúpe sa však neriaďte len cenou, ale aj rôznymi faktormi, ktoré ovplyvnia jeho používanie. Zohľadnite miesto, ktoré potrebujete na jeho používanie a aj skladovanie, koľko ľudí ho bude využívať a ako často, ako ho budete používať, ale aj to, aké doplnky a funkcie od neho očakávate. Na trhu totiž nájdeme obrovské množstvo bežeckých pásov a to od jednoduchých až po viacfunkčné. Dobrým krokom pri výbere vlastného bežeckého pásu je poradiť sa s profesionálmi, ktorí vám ochotne pomôžu.

Športové pomôcky, stroje a doplnky poskytuje aj športový predajca inSPORTline, kde si zaručene vyberiete. Okrem toho ponúka aj stepper, rotopedy a iné zariadenia, s ktorými to do leta ešte stíhate.