Životný štýl

Dovolenky budúcnosti – s elektromobilom a nabíjacím obytným prívesom

52
0
Zdieľaj
Dovolenky budúcnosti – s elektromobilom a nabíjacím obytným prívesom

Pokrok nezastavíte a vo sfére automobilového priemyslu platí toto pravidlo dvojnásobne. Každý rok sa na trhu zjavia nové modely automobilov či pneumatík. Momentálne je témou jedna elektromobilita. Elektrické vozidlá sa zdajú byť vozidlami budúcnosti. Ako bude vyzerať vaša dovolenka o pár rokov, keď dáte prednosť automobilu pred lietadlom? Odveziete sa v elektromobile a vyspíte sa v obytnom prívese, ktorý vozidlo nabije.

Elektrické obytné prívesy sú už na trhu

Prím medzi výrobcami obytných prívesov drží americká spoločnosť Bowlus. Ide o modely luxusných prívesov Volterra, ktoré vo veľkom obľubujú hlavne obyvatelia žijúci za veľkou mlákou. Tento rok spoločnosť Bowlus na trh prináša obytný príves s batériou. Nielenže je energeticky nezávislý, ale dokonca dokáže dobiť aj elektrický automobil. Predstava je to príjemná predovšetkým pre Európanov, ktorých trápi nedostatok nabíjacích staníc. Obytný príves Bowlus by mohol tento problém vyriešiť. Nabíjanie počas jazdy funguje obojstranne. Znamená to, že príves dokáže dobiť vozidlo a vozidlo príves. Okrem funkcie dobíjania každého poteší luxus, ktorý je viditeľný na prvý pohľad. Všetky prvky v prívese sú zariadené vkusne a poskytujú dostatok miesta pre štyri osoby. Do detailu sú prepracované aj zimné a letné pneumatiky pre tento príves či hliníkové disky. Pri takto vyšperkovanom prívese si iste nemusíte všímať označenie pneumatík, pretože všetko je skonštruované pomocou najnovších technológií.

Nahliadnutie do technických parametrov prívesu Volterra

Obytný príves Volterra je dlhý takmer 27 metrov. Okrem technických vychytávok je Volterra zaujímavá takmer celým zariadením interiéru. Vybavenie je však v tomto prípade druhoradé, pretože pri obytnom prívese Voltrerra ide hlavne o technológiu. V prívese sa dokonale zabavíte surfovaním na internete vďaka satelitnému prijímaču. Prijímač je samozrejme značky Tesla. Internet Skylink s rýchlosťou sťahovania 250 megabitov za sekundu budete mať po ruke vždy a všade. Automobil i samotný príves dobíja 17 kWh batéria, ktorá získava energiu cez solárne panely umiestnené na streche prívesu. Batéria dokáže elektromobil dobiť až na 60 km jazdy, čo vám dobre padne ako núdzový spôsob dobitia. Solárne panely majú celkový výkon 480 W. Poteší tiež objem nádrže s pitnou vodou, ktorá pojme takmer 190 l. V prívese sa nachádza plne vybavená kuchyňa s indukčnou doskou. Vychladí vás zabudovaná klimatizácia. V oblasti dizajnu poteší Volterra každého vyznávača trendov. Exteriér i interiér pôsobia veľmi luxusne.