Zaujímavosti

Čo sa dá o človeku povedať už len pohľadom naňho?

57
0
Zdieľaj
Čo sa dá o človeku povedať už len pohľadom naňho?

Od detstva nám bolo hovorené, že nemôžete posudzovať človeka podľa jeho vzhľadu a vo všeobecnosti je to pravdivé tvrdenie. Podľa niektorých vonkajších znakov však môžete určiť, kto je ten človek pred vami. Áno, nebudú to úplne presné a v niektorých prípadoch nesprávne informácie, ale u väčšiny fungujú.

Extroverti sa na verejnosti viac usmievajú

Ak vidíte, že človek obklopený inými ľuďmi sa úprimne usmieva, s vysokou pravdepodobnosťou, stojí pred vami extrovert. Potvrdzuje to výskum , ktorý ukazuje, že extroverti majú tendenciu usmievať sa prirodzenejšie okolo iných ľudí v porovnaní s introvertmi, ktorí sa pri interakcii so spoločnosťou musia usmievať.

Počas výskumu sa ľuďom ukazovali fotografie usmievajúcich sa ľudí a z nich respondenti na základe úsmevu určovali, či je človek pred nimi extrovert alebo introvert. A áno, vo väčšine prípadov boli skutočne správne označení extroverti.

Narcisy nosia farebnejšie oblečenie a viac doplnkov.

Podľa jednej štúdie možno narcistického človeka identifikovať podľa vzhľadu. Štúdia zistila, že narcisti s väčšou pravdepodobnosťou vyčnievajú z davu jasným oblečením, doplnkami a make-upom. A môže to byť vedomá aj nevedomá činnosť. A to je logické, pretože narcista chce, aby sa všetka pozornosť upriamila na jeho osobnosť, a snaží sa, aby jeho vzhľad bol čo najpríťažlivejší.

Štýl chôdze môže vypovedať o charaktere

Je zaujímavé, že typ chôdze a jej tempo tvoria nielen fyzické údaje, ale aj psychika. Takže napríklad u človeka, ktorý rýchlo chodí a presúva váhu dopredu, je vysoko pravdepodobné, že bude logický a organizovaný, ako aj vážny.

Ľudia, ktorí chodia so širokými ramenami a vztýčenou hlavou, bývajú silní, charizmatickí a dobre sa začlenia do spoločnosti. Tí, ktorých chôdza je mäkká a pri chôdzi zľahka šliapu na prsty, sú často stiahnutí a plachí, no zároveň zdvorilí.

To, ako sa človek stravuje, ukazuje jeho temperament

Aj taká maličkosť, ako je rýchlosť vstrebávania potravy vám umožňuje určiť typ človeka. Napríklad ten, kto sa rýchlo naje, bude pravdepodobne ambicióznejší a cieľavedomejší človek, ktorý sa vyznačuje netrpezlivosťou a túžbou učiť sa nové veci. Jednoducho nemá čas dôkladne žuť jedlo, pretože sa ponáhľa, aby urobil niečo užitočné alebo ziskové. Ľuďom, ktorí jedia pomaly, trvá dlhšie rozmýšľanie a udržiavanie vecí pod kontrolou. A vedia si vážiť život a užívať si daný okamih.

Čo sa týka preferencií jedla, aj to môže ukázať, akého človeka máte pred sebou. Ľudia, ktorí sú na jedlo nenároční, dokážu často ľahko vyjsť zo svojej komfortnej zóny, no vyberaví gurmáni naopak nie sú takí flexibilní a častejšie trpia stresom.

Postoj hovorí o sile

Postojom sa dá povedať veľa a najčastejšie to hovorí o statočnosti. Takže človek, ktorý drží hlavu vysoko a chrbát má natiahnutý ako struna, má s vysokou pravdepodobnosťou silnú a sebavedomú osobnosť. Ten, kto chodí s ohnutým chrbtom a sklonenou hlavou, má pravdepodobne nízke sebavedomie.

Spôsob, akým sa človek pohybuje vedľa vás, môže naznačovať jeho postoj k vám.

Aj bez slov môže človek, ktorého ste predtým nestretli, prezradiť svoj postoj k vám svojimi činmi. Napríklad, ak je jeho telo mierne naklonené k vám a jeho ruky voľne visia pozdĺž tela, naznačuje to dobrú mienku o vás a záujem o to, čo hovoríte. Pevný stisk ruky s pohľadom do očí naznačuje, že si vás ten človek študuje a je k vám celkom priateľský.

Čo sa týka negatívnych aspektov, tie sa dajú identifikovať aj podľa pohybov. Napríklad aj mierna odchýlka tela dozadu naznačuje, že človek nie je celkom rád, že je tak blízko pri vás.

Prekríženie rúk alebo nôh naznačuje obranný postoj alebo hnev. Predklon so skríženými rukami naznačuje nespokojnosť alebo to, že osoba niečo skrýva. Ak si človek hryzie pery alebo robí jemné pohyby, napríklad sa dotýka nechtov, znamená to, že je nervózny alebo v rozpakoch.