Móda a Nakupovanie

Farba roka 2017: Viete ako ju kombinovať?

6563
0
Zdieľaj

Každý rok je na prvom mieste jedna farba, ktorá kraľuje celých 365 dní. Aby ste ju vedeli správne skombinovať a nosiť ju, nejaké základné informácie by ste si mali naštudovať. Dnes vám prinášame inšpiráciu, ako túto farbu zakomponovať do každodenného života.

Každý rok vyhlasuje spoločnosť Pantone farbu roka. Tento rok sa ňou stala Greenery, ktorá znamená zeleň. Spolu s ňou teda prichádzajú na rad novinky nielen v oblasti módy, ale aj topánok, náhrdelníkov, náušníc či doplnkov do domu a bytu.

Rok 2016 patril farbám s názvom Rose Quartz a Serenity, čiže púdrová ružová a pastelová modrá. Ak ste k pastelovým odtieňom moc blízko nemali, farba roka vám moc asi nehovorila. Výklady všetkých obchodov sa zaplnili najmä na jar a leto krásnymi ružovými a modrými kúskami, ktoré chcel mať každý. Tento rok sa síce kraľovania ujala zelená, no nie úplne pastelová. Farba Greenery označuje kráľovskú zelenú spojenú s prírodou. Nečakajte len obyčajnú farbu, ale spojenie dvoch či viacerých, ktoré prinášajú nové odtiene.

Móda

Farba roka 2017 sa odzrkadlí najmä na módnych kúskoch. Návrhári a módne domy totižto už s predstihom vedeli, ktorá farba vyhrá a bude na celý dlhý rok v obľube. Ak teda chcete patriť medzi ľudí, ktorí skvelo zelenú skombinujú, nechajte si poradiť. Problémom tejto farby je väčšinou to, že sa veľmi ťažko kombinuje. Jediný zlý „ťah“ a môžete vyzerať skôr ako klaun alebo spleť niekoľkých farieb, ktoré označujú dúhu.

Zelenú väčšinou kombinujte s bielou alebo jemne modrou. Skvelá kombinácia, ktorú obľubujú najmä ženy, je kombinácia tejto farby spolu s rifľovinou. Či už stavíte na klasické modré džínsy alebo skôr na bundu z tohto materiálu je na vás, no určite to  vyskúšajte.

Obľúbené kúsky v zelenej farbe sa skôr hodia na jar a jeseň, preto by vám v šatníku nemali chýbať zelené šaty či sukňa. Práve k sukni by ste mohli skombinovať bielu blúzku s čiernou kabelkou. Nezabudnite, že ak na sebe máte zelenú farbu, mali by ste k nej kombinovať nejaké jemnejšie a neutrálne farby ako sú čierna, biela či jemne modrá. Vyhýbajte sa kombinácií s oranžovou, ružovou alebo žltou farbou.

Ak nie ste na zelenú a moc ju v šatníku neobľubujete, zaobstarajte si nejaké doplnky, ktoré budú v tejto farbe. Náhrdelníky či náramky s jemným zeleným detailom sú teraz veľmi v móde a okrem toho, že sa budú krásne na vás vynímať, dokážu perfektne doplniť outfit. Buďte iná a nebojte sa kombinovať!

Interiér

Farba roka sa však nespája iba s módnymi trendmi. Platí aj v interiérovom dizajne, ktorý sa každý rok mení. O zelenej sa hovorí ako o farbe šťastia a zdravia. Dokáže vám dať energiu a v miestnosti, ktorá je zelená sa budete cítiť príjemne. Nemusíte hneď prefarbovať steny do tohto odtieňa alebo lepiť tapety s listami. Stačí, ak si zakúpite doplnky, ktoré sa budú skvelo zhodovať s vašou doterajšou izbou. Doplnkami si môžete zútulniť izbu, kuchyňu alebo obývačku.