Cestovanie a Destinácie

Jarná sezóna klope na dvere, nezabudnite na vaše auto

1876
0
Zdieľaj
Jarná sezóna klope na dvere, nezabudnite na vaše auto

Nech je aktuálna zimná sezóna menej náročná, myslite na to, že vaše vozidlo prechádza počas každej sezóny primeraným opotrebením. Automobil je počas zimnej prevádzky vystavovaný rôznym vplyvom na cestách ako je chemický posyp, nízka teplota a najviac mechanickým na ktoré vplývajú výtlky na cestách.

Ak vlastníte auto akejkoľvek značky a veku, nie je jednoduché laickým okom určiť, čo je na vašom aute najviac opotrebované.

Čo je vhodné po zimnej sezóne skontrolovať?

Nový model Opel Astra rovnako ako aj príbuzné Opel Grandland a Opel Crossland z tejto značky má celý rad moderných asistenčných systémov a technológií, ktoré je vhodné diagnostikovať priamo v servise.

Je však dôležité myslieť aj na mechanické opotrebenie od snehu, ľadu a chemických posypov ciest, ktoré dávajú vozidlám poriadne zabrať.

Pneumatiky

Prezutie na letné pneumatiky sa odporúča vtedy, keď sú priemerné vonkajšie teploty dlhodobo vyššie ako 7 °C.

Brzdy

Odborne skontrolovať celú brzdovú sústavu, stav brzdových kotúčov, platničiek. Rovnako tak brzdovú kvapalinu, pri ktorej je potrebné strážiť a skontrolovať jej permanentne.

Podvozok

Soľ, ktorá sa používa na posyp komunikácií, môže spôsobiť nefunkčnosť niektorých zariadení. Môže sa dostať aj do elektroinštalácie vozidla a zároveň spôsobuje koróziu kovových častí.

Stav kvapalín

Dôležité je skontrolovať aj stav prevádzkových kvapalín. Odporúčame vám skontrolovať hladinu oleja či chladiacej kvapaliny, ktorá sa meria pri zohriatom motore a rovnako tak už spomínanú brzdovú kvapalinu.

​Technický stav vozidla

Odporúčame vám navštíviť servis a odborne skontrolovať stav podvozku, tesniacich segmentov a tlmičov, ktoré sú počas zimnej extrémne namáhané.

V prípade, že servisný prehliadka odhalí akýkoľvek nedostatok v technickom stave vášho vozidla, je vhodné výmena opotrebovaného dielu.