Móda a Nakupovanie

Jesenno-zimný smart casual

2296
0
Zdieľaj

Pre mnoho ľudí je jeseň spojená s daždivým a zamračeným počasím, to však neznamená, že taký má byť aj náš jesenný štýl. Dnes vám chceme ponúknuť niekoľko tipov na jesenno-zimný outfit vo verzii smart casual, ktorý bude dokonalý do kancelárie a pre formálnejšie príležitosti.

Šaty v hlavnej úlohe

V jesenných štylizáciách nemôžu chýbať šaty.  Hoci s koncom leta je čoraz menej pravdepodobné, že ich nosíme, stojí za to doplniť náš šatník o niekoľko strihov, na základe ktorých budeme môcť vytvoriť módnu štylizáciu do kancelárie. Tento rok sú veľmi módne šaty s kvetinovými vzormi zakončené volánikmi a čipkou, ktoré dodávajú dievčenský pôvab. Takéto šaty si môžeme obliecť aj na jeseň. Vo verzii smart casual je stačí doplniť jednoduchým sakom a nosiť na nohách krycie pančuchy a kožené členkové čižmy na podpätku. Dámy, ktorých práca alebo činnosti vyžadujú každý deň viac formálne šaty, môžu vsadiť na jednoduchý, klasický strih šatov s výstrihom ku krku a dĺžkou pred koleno. K takýmto šatám si môžeme vziať dámske poltopánky na podpätku, alebo na chladnejšie dni – kožené dámske čižmy s priliehavým zvrškom Ak si však v našej smart casual štylizácii môžeme dovoliť na trochu viac uvoľnenia, môžeme si vziať šaty so športovým strihom a spojiť ich s členkovými čižmami alebo klasickými koženými teniskami. Hore si potom môžeme vziať pletené sako alebo pelerínu.

Sukňa vo verzii mini, midi alebo maxi

Rovnako ako v prípade šiat, aj sukňu môžeme pokojne nosiť na jeseň aj v zime. Ak spájame smart casual štylizáciu so sukňou, je dobré pamätať o topánkach, ktoré pasujú k jej dĺžke. Pre mini sukňu budú vhodné členkové topánky na plochej podrážke alebo na podpätku, najlepšie na kolíku alebo stĺpiku. Pre midi sukňu, to znamená, že za koleno môžeme nosiť poltopánky, tenisky a členkové čižmy, ak nie sme majiteľkami krátkych nôh. V takejto situácii môžu členkové topánky vizuálne skrátiť siluetu a navyše zdôrazniť disproporcie. Na rozdiel od toho, pre maxi sukňu, to znamená takú, ktorá ide až k členkom, môžeme úspešne nosiť členkové čižmy na podpätku alebo dámske čižmy.

V jesennej smart casual štylizácii môžeme sukňu spojiť s klasickými košeľami a hladkými topmi s rolákom alebo pol-rolákom, rovnako ako voľnejšou blúzkou typu oversize.

Smart casual v rockovom štýle

Dámy, ktoré v bežnom dni radi vynikajú z davu, si môžu dovoliť trochu viac extravagancie pri zostavovaní svojej smart casual štylizácie. Odporúčame veľmi módne a expresívne zostavenie voskovaných rúrkových nohavíc s klasickou košeľou a bundou v štýle ramoneska  K takejto štylizácii sa perfektne hodia členkové čižmy na kolíku alebo silnejším stĺpiku, rovnako ako silná traperová podrážka. K tejto kombinácii môžeme nosiť taktiež členkové chelsea čižmy a elegantné kožené čižmy so zvrškom priliehajúcim k lýtkam.

Dúfame, že pre Vás naše jesenné propozície v štýle smart casual budú inšpiráciou k tvoreniu vlastných, originálnych štylizácií.