Dobrá rada

Kajaky – zábava na vode pre celú rodinu

59
0
Zdieľaj
Kajaky – zábava na vode pre celú rodinu

Počas pobytu pri vode sa dá venovať rôznym vodným športom. Obľúbené člnkovanie nahradili paddleboardy a najnovšie aj kajaky. Výhoda kajakov tkvie v tom, že väčšie modely sú určené pre niekoľko osôb, takže sa pohybu na vode môžete venovať spolu s deťmi. Kajaky sa dajú previesť k moru a stabilitu poskytujú na stojatej i rozbúrenejšej vodnej hladine.

Nafukovacie kajaky sú skladné a prenosné

Niektorým ľuďom sa na dovolenku nechce prenášať športové náradie, ktoré zaberie veľa miesta. Ak sa vyberiete k vode s autom, tak čiastočným riešením sú strešné nosiče. Lenže mať náklad na nosiči znamená, že sa na strechu nezmestí strešný box alebo bicykle. Takéto problémy s prevozom športových pomôcok nebudete mať s kajakmi. Nafukovacie kajaky vo vyfúknutom stave hravo uložíte od kufra vozidla a následne ich prenesiete v taške až k vode. Nafúknutie kajaka pomocou dvojčinnej pumpy trvá len niekoľko minút. Napriek tomu, že ide o nafukovaciu športovú pomôcku, je kajak pevný, stabilný a odolný. Väčšie kajaky disponujú viacerými nafukovacími komorami, takže vám nebude hroziť prevrátenie ani počas silnejšieho vetra alebo na vlnách. Niektoré nafukovacie kajaky sú určené až pre troch ľudí a majú nosnosť okolo 200 kg. Ak sa budete chcieť na kajaku zviesť sami, tak jednoducho zvyšné sedačky z kajaka vytiahnete. Pri výbere kajaku si všímajte detaily ako napríklad protišmykové dno alebo pútka na upevnenie pádiel, ktoré zabránia pádu pádla do vody. Odporúčame vám kajak kúpiť v kompletnej výbave (kajak, pádla, sedadlá, plutvy, batoh a pumpa). Takéto sady ponúka internetový obchod inSPORTline.

Kajak zabaví i dá zabrať svalom

Poznáte kajakára, ktorý by mal nadváhu alebo mľandravé telo? Určite nie, pretože pádlovanie na kajaku je nielen kardio pohybom, ale tiež formuje telo. Stačí, aby ste sa po pár minútach pozreli na vaše fitness hodinky a zistíte, že ste spálili celý obed. Za hodinu jazdenia na kajaku spálite približne 500 kalórií a dáte zabrať pažiam a stredu tela. Každý šport pozitívne vplýva na psychiku. Počas jazdenia na kajaku ide o poriadku dávku uvoľnenia, pretože jazdenie na kajaku je aktivitou na vode – pri pohľade na vodnú hladinu sa maximálne upokojí myseľ. Na kajaku sa navyše dostanete do romantických zátok a na iné nádherné miesta. Pri silnejšom vetre alebo na nepokojnej hladine sa dostaví super pocit vďaka adrenalínu. Vyskúšajte tento šport a uvidíte, že si ho obľúbi vaša partnerka i dieťa. Pobyt pri vode bude zrazu pestrejší a zábavnejší.