Dobrá rada

Akú dekoratívnu kozmetiku si vziať na letnú dovolenku

58
0
Zdieľaj
Akú dekoratívnu kozmetiku si vziať na letnú dovolenku
Akú dekoratívnu kozmetiku si vziať na letnú dovolenku

V lete sa nielen potíte, ale tiež sa venujte aktivitám, ktoré si vyžadujú špeciálny prístup pri starostlivosti o pleť. Dekoratívna kozmetika síce nezaberie v kufri veľa miesta, ale nemusíte si ihneď zbaliť kompletnú výbavu. Ak sa práve chystáte na letnú dovolenku, iste stojíte pre dilemou, akú dekoratívnu kozmetiku si so sebou vziať. My vám poradíme, bez ktorých prípravkov sa počas letných horúcich dní a nocí nezaobídete.

Základ pre krásnu a žiarivú pleť

Dekoratívna kozmetika nezahŕňa len rôzne líčidlá. Do tejto kategórie patria aj prípravky, ktoré sa postarajú o to, aby bola vaša pleť počas celej dovolenky žiarivá. Prvým prípravkom vo vašej kozmetickej taštičke na dovolenku musí byť krycí krém s ochranným faktorom. Jemné zloženie BB či CC krémov a dobré vstrebávania sú vlastnosti, ktoré nesmú uvedeným prípravkom chýbať. Napriek tomu, že sa potíte, vaša pleť je dehydrovaná vplyvom vysokých teplôt. Hydratáciu jej dodáte vďaka hmlám v spreji a termálnym vodám s obsahom vitamínov. Podobné prípravky ochránia všetky farby na vlasy, ktorými ste si pred dovolenkou zafarbili vašu korunu krásy. Ak sú objemové kapacity vašej batožiny obmedzené, tak siahnite po menších, cestovných baleniach, ktoré skoro všetky značky dekoratívnej kozmetiky vyrábajú.

Základ pre efektívne líčenie

Nájsť naozaj kvalitnú dekoratívnu kozmetiku, ktorá by držala na pleti aj pri kúpaní je niekedy poriadne tvrdý oriešok. Samozrejme, že vždy musí ísť o kozmetiku s prívlastkom vodeodolná. Počas letných dovoleniek neodporúčame používať hutné make-upy. Stačiť vám budú už spomínané krycie krémy. Ak sa vám pleť veľmi leskne, tak si kúpte vodeodolný, zmatňujúci púder s UV faktorom. Nemusíte sa celý deň vypekať na slnku, prirodzený letný odtieň pleti dosiahnete vďaka bronzerom. Nikdy nezabudnite na riasenku, pokojne aj výrazne farebnú. V lete si môžete dovoliť na perách extravagantnejšie odtiene rúžov s ochranným faktorom alebo si kúpte balzam s trblietkami.

Pozor na slniečko

Môžete si kúpiť všetku dekoratívnu kozmetiku sveta, ale ak to so slniečkom preženiete, tak vaša pleť bude po lete v otrasnom stave. Na slnko nikdy nechoďte bez krému s UV faktorom, ktorý nanášajte v dostatočne hrúbke. Nezabúdajte vrstvu krému obnovovať. Pleť pomôžu ochrániť tiež pokrývky hlavy. Klobúky výborne vyzerajú a tvár tienia.