Dobrá rada

Kvalitné produkty ako záruka domácej bezpečnosti

1640
0
Zdieľaj

Pokiaľ sa zaujímate o moderné technické vymoženosti, ktoré vášmu domovu poskytnú väčšiu mieru bezpečnosti, čítate ten správny článok. Odhalíme vám niekoľko praktických a vysoko efektívnych produktov, ktoré by u vás doma nemali chýbať.

Na čo treba v prvom rade myslieť?

Jedným z prvých krokov pre správne zabezpečenie domácnosti by mala byť špeciálna a maximálne spoľahlivá bezpečnostná vložka na vchodové dvere. Jej hlavnou funkciou je tak ochrana vášho súkromia, ako aj majetku pred možnými zlodejmi. Vzhľadom k dôležitosti tejto funkcie vám odporúčame staviť na bezpečnostnú vložku s kvalitným uzamykacím systémom, ako je napríklad systém DOM pochádzajúci z Nemecka. Vyznačuje sa dlhodobou životnosťou, bezchybným fungovaním a prepracovaným dizajnom, vďaka čomu sa k nemu prikláňa väčšina zákazníkov a už mnohokrát sa osvedčil v praxi. Vlastníkovi zakúpenej bezpečnostnej vložky je zároveň vydaná bezpečnostná karta a len s ňou je možné požiadať o vystavenie náhradných kľúčov u výrobcu, ktorého na území Slovenska zastupuje spoločnosť Metalia a.s. s dlhoročnými skúsenosťami.

Mnohí ľudia vnímajú kľučky na dvere v prvom rade ako interiérový doplnok a dávajú si preto záležať na jeho kombinovateľnosti so zvyškom interiéru. Nemenej podstatná je však ich bezpečnostná funkcia a preto by ste mali tiež brať ohľad na ich stabilitu, materiál a kvalitné prevedenie. Zatiaľčo kľučky dostupné za základnú cenu vám ponúkajú rozšírenú záruku na obdobie piatich rokov, nemecké kľučky SüdMetall disponujú prémiovou zárukou po dobu dvanástich rokov. Dvadsaťročná záruka je charakteristická pre kľučky s hypoalergénnym chrómovým povrchom, zatiaľčo nevídanú záruku až na 30 rokov vám poskytne maximálne odolná kľučka Superfinish.

Prvok, ktorý sa neoplatí podceniť

Pokiaľ chcete bezpečnostnú vložku vašich vchodových dverí ešte lepšie ochrániť, odolné bezpečnostné kovanie na dvere vás nesklame. Vyrába sa z hliníka alebo nerezu a s oválnym tvarom sa môže prispôsobiť klasickému štýlu vašich dverí, zatiaľčo hranatý tvar kovania oceníte na dverách ladených v modernom duchu. Pestrý je taktiež výber rozličných povrchových úprav, či už spomenieme nerezovú ušľachtilú oceľ, strieborný prípadne biely hliník, mosadz alebo bronz.