Dobrá rada

Lyžiarske nohavice vám musia dokonale sadnúť!

2249
0
Zdieľaj
skiing

Hlavná zásada, ktorou by ste sa mali riadiť pred tým, ako sa vyberiete na lyže či snowboard, je: „Pohodlné a účelné oblečenie“! V opačnom prípade nebude vaša jazda plnohodnotná, a tomu sa chce vyhnúť pochopiteľne každý z nás. V nasledujúcom článku si povieme, ako postupovať pri výbere lyžiarskych nohavíc, ktoré by vám mali v prvom rade dokonale sadnúť. V opačnom prípade si dobre nezalyžujete…

Myslíte si, že nepotrebujete lyžiarske nohavice? Omyl!

Možno nemáte „chuť“ investovať vyššiu čiastku na nákup lyžiarskych nohavíc. No pokiaľ sa vyberiete na zjazdovku v hrubších nohaviciach, ktoré síce zahrejú, no nie sú určené na lyžovanie, už po prvých minútach zistíte, že to nebola najšťastnejšia voľba. Niekoľko krát spadnete na zadok a vaše kolená a v konečnom dôsledku i nohavice budú totálne premočené! Tie navlhnú a bude vám zima, čo má za následok vysokú pravdepodobnosť prechladnutia organizmu. Ak sa aj vy chcete vyhnúť podobnému scenáru, zapamätajte si niekoľko užitočných rád pri výbere lyžiarskych nohavíc, ktoré vám pri správnej starostlivosti vydržia bez problémov i niekoľko desiatok rokov!

Výhody, ktoré vám poskytnú jedine kvalitné lyžiarske nohavice!

Oblečenie na lyže by malo byť voľnejšieho strihu, aby ste sa v ňom cítili pohodlne. Nohavice sú väčšinou širšie, rozkrok je pomerne nízko. Tieto základné vlastnosti vám umožnia pohodlnú a bezpečnú jazdu na lyžiach, a to aj tým, ktorí radi skúšajú triky či rôzne nové veci. Samozrejme, že lyžiarske nohavice by vás pri pohybe nemali škrtiť, ťahať či omínať, takže na toto si dajte pozor. Taktiež si všímajte parametre – nohavice musia byť nepremokavé a odolné voči poškodeniu. Niektoré z nich dokonca môžu byť vystužené na miestach, ktoré sú najviac zaťažené – oblasť zadku a kolien.

Investovať do športového oblečenia sa oplatí

Investícia do kvalitných lyžiarskych nohavíc sa jednoznačne vyplatí, a toto pravidlo neplatí len v prípade kúpy lyžiarskeho oblečenia! Kvalitné športové funkčné oblečenie Under Armour je zárukou prvotriednej kvality, pohodlia a výborných vlastností, ktoré vám bude stopercentne slúžiť pri výkone akékoľvek športu!