Dobrá rada

Milujete nugát? Maškrtiť môžete aj zdravo

947
0
Zdieľaj
Milujete nugát? Maškrtiť môžete aj zdravo
Milujete nugát? Maškrtiť môžete aj zdravo

Dopriať si občas sladké dobroty nemusí znamenať následné výčitky svedomia. Veľa ľudí maškrtí s pocitom, že im sladkosť chutí, ale majú obavy z následkov prehreškov v podobe zvyšovania váhy alebo negatívneho vplyvu na zdravie. Našťastie sa v súčasnosti dajú všetky kedysi nezdravé maškrty nahradiť oveľa zdravšími variantmi. Dokonca aj obľúbený nugát má už svojho zdravšieho brata.

Čo je klasický, sladučký nugát

Regály obchodov sa prehýbajú pod ponukou nugátov rôznych značiek. Nugát si dokážete dokonca vyrobiť sami doma. Klasický nugát, ktorý si môžete kúpiť v obchode, je vlastne zmesou orechov, mandlí, medu a cukru. Do nugátu sa často pridávajú aj iné ingrediencie, ktoré menia jeho príchuť. História tejto pochúťky sa datuje až do roku 1700 a biely nugát vznikol dokonca ešte skoršie, a to okolo 15. storočia v Taliansku (zdroj). Recepty na výrobu nugátu sú rôzne a dá sa povedať, že zloženie nugátu si každá krajina prispôsobila svojim zvyklostiam a chuťovým pohárikom. Je teda zrejmé, že už naši predkovia obľubovali sladkosti a malé neresti.

Samozrejme, že ani my za nimi nezaostávame, a preto pridávame nugát do rôznych keksíkov, používame ho na prípravu tort alebo ním dochucujeme jedlá, ktoré máme radi na sladko. Spomínali sme, že nugát sa dá vyrobiť doma. Najčastejšie sa na výrobu hnedého nugátu používajú tieto ingrediencie: lieskové orechy, mandle, med, cukor a vaječné bielka. Podľa zloženia je na prvý pohľad vidieť, že nejde o veľmi zdravú pochúťku. Existujú však varianty nugátu, ktoré na chuti nestrácajú, ale svojim zložením sú zdravšou náhradou klasického nugátu.

Zdravý a výživný nugát

Aké zloženie by mal mať zdravý nugát? No predsa prírodné, BIO zloženie t.j. na jeho výrobu musia byť použité vysokokvalitné, prírodné ingrediencie. Zdravý nugát nesmie obsahovať rafinovaný cukor, palmový olej alebo umelé konzervanty. Firma Powerlogy našla správnu receptúru, ktorou dosiahli jedinečnú, pravú chuť nugátu s dodržaním všetkých uvedených pravidiel.

Orieškový nugát od Powerlogy má chuť na nerozoznanie od klasického nugátu, ale jeho výživové hodnoty sú oveľa vyššie. Vďaka tomu si nugát môže dopriať celá rodina vrátane najmenších členov. Veď čo je viac, ako vedieť, že ste dieťaťu natreli na palacinku nugát, na ktorom si pochutí a zároveň neškodí jeho zdraviu či vývoju? Talianske lieskové oriešky, prémiové kakao a minimum trstinového cukru sú kombináciou, ktorá vám zaručí vynikajúcu chuť bez nutnosti kompromisov v oblasti zdravého stravovania.