Životný štýl

Na čo všetko dokážete zmeniť štvorkolku?

100
0
Zdieľaj
Na čo všetko dokážete zmeniť štvorkolku?
Na čo všetko dokážete zmeniť štvorkolku?

Pri pohľade na štvorkolky preháňajúce sa po lesných cestách alebo diaľniciach si možno ani neuvedomíte, že ide o stroj, ktorý je veľmi multifunkčný. O multifunkčnosti môžeme hovoriť hlavne pri pracovných štvorkolkách. Tie dokážu prácu spraviť lepšie ako malý traktor alebo menšie nákladné vozidlo. K tomu všetkému si prirátajte bonus v podobne zábavy po práci.

Nechajte sa zlákať dobrodružstvom alebo vsaďte na silu

Štvorkolky dokážu byť perfektný parťák na ceste za dobrodružstvom ako trojkolky alebo vám pomôcť na farme, v záhrade, v parku či na poli ako traktor. Všetko závisí od toho, aký model štvorkolky si vyberiete. Športové, napríklad Outlander alebo Renegate z dielne značky BRP, sú určené na jazdu tam, kde by ste sa s bežným vozidlom nedostali. Navnadia vás na to, aby ste zažili dobrodružstvo so štipkou adrenalínu. Môžete ich využiť na poľovačke, na pretekoch alebo len tak počas jazdy na nespevnených i spevnených cestách. Pracovné štvorkolky, napríklad Traxter či Commander, odvedú prácu v poľnohospodárstve, ale aj vo vašej záhrade. Sú to silné stroje a rodení pracanti. A manželka vôbec nemusí vedieť o tom, že po práci si trošku zaskáčete a zadriftujete.

Pripojte nástroje a zvládnete všetku prácu

Najväčším chameleónom v pracovnej sfére sú úžitkové štvorkolky. Na päty im šliapajú, ale len čiastočne, nákladné modely. K pracovnej štvorkolke neodmysliteľne patria rôzne nástroje. K úžitkovej štvorkolke napojíte akýkoľvek kompatibilný stroj a práca vám pôjde ako od ruky. Ktoré nástroje sa vám budú hodiť na farme alebo v záhrade?

  • K pracovnej štvorkolke môžete pripojiť nákladnú korbu. Niektoré modely umožňujú korbu umiestniť nielen v zadnej, ale tiež v prednej časti. Zo štvorkolky sa tak razom stane malý nákladiak.
  • Pomocou navijaka odveziete drevo z lesa alebo trámy zo záhrady. Pomôcť môžete aj susedovi, ktorý v zime zapadne do záveja. Štvorkolka sa zmenila na ťahač.
  • V zime jednoducho pripojíte k štvorkolke radlicu na odhŕňanie snehu a dvor i okolie domu budú odhrnuté behom pár minút. Znamená to, že máte doma odhŕňač snehu.
  • Jarné práce na poli nebudú so štvorkolkou nočnou morou, ale príjemnou činnosťou. K štvorkolke je možné pripojiť kosačku, rozmetadlo, posypový vozík alebo pluh. Možno ste teda ani netušili, že ste si kúpili traktor v podobne úžitkovej štvorkolky.