Cestovanie a Destinácie

Na dvoch kolesách po Slovensku

1189
0
Zdieľaj

Leto je v plnom prúde a slnečné počasie je ideálne na motorkové výlety. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete všetko, čo ku kvalitnej ceste po Slovensku patrí.

Tak naštartujte motory a vyberte sa s nami na cestu dobrodružstva.

Adrenalín v krvi

K motorke jednoznačne patrí istá dávka adrenalínu a nespútaná jazda. Poradíme vám, ktoré miesta sú tie naj na kvalitnú jazdu a kde sa zastaviť na príjemný obed či uhasiť smäd.

Pezinská baba

Tento úsek nájdete medzi Pezinkom a Pernekom. Ponúka ostré zákruty, ktoré sú však dostatočne široké. Každoročne si sem vybehne nejeden zapálený motorkár. Jej okolie taktiež ponúka reštauračné a rôzne ubytovacie zariadenia.

Kozelník

Túto čarovnú obec nájdete v okrese Banská Štiavnica, v doline Kozelníckeho potoka Jasenica. Keď tu už budete, odporúčame aj návštevu barokového hostinca z konca 18.storočia a rímskokatolíckej kaplnky sv.Juraja z roku 1947. A ak budete mať šťastie, možno sa vám podarí naraziť na stádo muflónov, ktorý v tejto oblasti žijú.

Podbrezová – Kráľova Lehota

Obec sa nachádza v okrese Liptovský Mikuláš a vy si tu môžete vychutnať mnoho zákrut v časti Čertovica. Po adrenalinovej jazde sa zastavte na jedno (samozrejme nealkoholické) napríklad na Chopku.

V okolí nájdete múzeum baníctva a hutníctva či hrad Liptovský hrádok.

Tatranská Lomnica

Tatranská Lomnica je jednou z najväčších osád na území Vysokých Tatier a nájdete tu krásne pohľady na pestrú, okolitú prírodu.
Ak ste už tu, nenechajte si ujsť mestský park. Je to najstarší park v Tatranskej Lomnici a jej okolí. Jeho história sa datuje až do roku 1892 a jeho súčasťou je aj náučný chodník “Cesta stromov”.

Poprad – Telgárt

Hotely, koliby či reštaurácie – toto a množstvo zákrut k tomu. To všetko nájdete v regióne Telgárt okres Brezno. Za návštevu rozhodne stojí slávny viadukt, ktorý je jedným z najznámejších a najkrajších technických pamiatok na Slovensku. 113,6 m dlhý a 18 m vysoký železničný most bol postavený v 30. rokoch 20. storočia.

Donovaly – Oravská priehrada

Asi každý pozná cestu na Donovaly – prudké zákruty a krásna príroda. Aj toto vás čaká ak sa rozhodnete pre túto trasu. Okrem iného sa môžete osviežiť v Oravskej priehradu či prehliadnuť si Slanický ostrov umenia.

Košice – Veľký Folkmár

Okres Gelnica taktiež ponúka cestu s kvalitných asfaltom, tiahle zákruty a aj okolitá príroda stojí za zastavenie. Veľký Folkmár je miestom na príjemnú jazdu a krásne výhľady.

Neobyčajné bary, ako stvorené pre motorkárov

Po dlhej ceste si zaslúžite kvalitný odpočinok. No a kde odpočívať, ak nie v bare. A ak je bar “motorkársky”, už nie je cesta späť.

U Jacka Moto&Chopper bar

Kde: Námestovo

Tento bar je veľkým lákadlom pre všetkých motoristov. Spája v sebe tematické prostredie a dobrú whisky.

Pretorians Moto Klub “CLUBHOUSE”

Kde: Záhorská Bystrica

Tento klub spája milovníkov motoriek a organizuje rôzne skupinové akcie, spoločné jazdy či ponúka dobré pivo.

Motel route 66

Kde: Lopej (v blízkosti Nízke Tatry)

Ponuka ubytovania, motorkársky ladenej reštaurácie či pub 66, a to všetko v jednom areáli.

Route 66

Kde: Liptovský Mikuláš

Kultová reštaurácie v Americkom štýle. Kvalitné burgre a pivo viacerých druhov.

Riders Pub

Kde: Košice

Okrem jedla a piva, tu nájdete aj živé hardrockové koncerty.

Saloon HDB

Kde: Bratislava

Na tomto mieste si môžete vychutnať open air večerné posedenia a v prípade záujmu, si môžete pozrieť aj predajňu Harley- Davidson, ktorá je súčasťou areálu.

Na záver prajeme príjemnú a bezpečnú cestu, plnú krásnej prírody, plynulej a bezpečnej jazdy a kopec adrenalínových zážitkov.