Životný štýl

Naháňajú vám pondelky hrôzu? Týmito tipmi si ich zamilujete

6777
0
Zdieľaj

Ak vám pojmy „nedeľná depresia“ a „pondelková apatia“ nie sú cudzie, nechajte sa inšpirovať našimi tipmi, ktoré vám pomôžu každý pondelok premeniť na deň, na ktorý sa budete dokonca tešiť.

Zjednodušte svoj život

Možno to poznáte – budíček, rýchle raňajky, práca od 8:00 do 16:30 (v tom lepšom prípade), nákup, večera, spánok… a odznovu. Pokiaľ by vám nejaký čas na seba aj zostával, nemáte žiadnu energiu venovať ho niečomu zmysluplnému. Dajte však tomuto „životnému štýlu“ definitívne zbohom. Zjednodušte a zefektívnite svoj život. Popremýšľajte nad všetkými aktivitami, ktoré robíte len zo zvyku alebo z povinnosti, no nepridávajú vášmu životu žiadnu hodnotu navyše. Pokiaľ vám to charakter vašej práce dovoľuje, pokúste sa niektoré úlohy delegovať na iných ľudí, aby ste si vytvorili viac času na to, čo je naozaj podstatné. Veľmi populárnymi sú v súčasnosti aj tzv. virtuálni asistenti. Tí si hravo poradia ako s niektorými vašimi pracovnými úlohami, tak aj súkromnými – napr. za vás rozpošlú narodeninové blahoželania, alebo vyhľadajú nejaký produkt na e-shope.

Naučte sa rozumieť si

Aby ste milovali pondelky, musíte vedieť, kto v skutočnosti ste a hlavne – kam smerujete. Čo vás motivuje? Aký typ pracovného prostredia vám vyhovuje najviac? Aké sú vaše najsilnejšie stránky? Sú vaše odpovede na tieto otázky v harmónii s prácou, ktorú aktuálne vykonávate? Ak áno, no napriek tomu cítite frustráciu, možno potrebujete len malú zmenu, alebo menšiu pauzu na dobitie energie. Ak nie, pravdepodobne by ste mali začať premýšľať nad zmenou. Nikam sa však nenáhlite a na dôležité životné rozhodnutia si doprajte dostatok času.

Vstávajte s myšlienkou na niečo, čo vás poteší

Je ťažké vstať v pondelok ráno plná energie a entuziazmu, ak máte pocit, že vykonávate nezmysluplnú prácu. Pokiaľ vás totiž ženie motivácia a vášeň, vaša práca nie je len o výplatnej páske. Pokiaľ v nej však nevidíte žiaden zmysel a žiadnu pridanú hodnotu, dostať sa (nielen) v pondelok ráno z postele je pre vás majstrovským výkonom. Rána si však môžete spríjemniť aj vtedy, ak svoju vysnívanú prácu ešte len hľadáte. Vmyslite si nejaký rituál, ktorý bude len váš. Či to bude polhodinka ranného behu, alebo chvíľka so šálkou voňavej kávy a knihou je len na vás – cieľom je, aby vás tento rituál príjemne naladil aj vtedy, keď vás nečaká práve najpríjemnejší deň.

Staňte sa najlepšou verziou seba samej

Každý deň využite na to, aby ste sa stali presne takou, akou chcete byť. Bez ohľadu nato, či máte svoju vysnívanú prácu, alebo či túžite po nejakej inej – neprestávajte na sebe pracovať. Neustále sa učte nové veci a posúvajte sa vpred. Každá nová vec, ktorú sa naučíte nielen rozšíri vaše obzory, ale aj zdvihne vaše sebavedomie. Stanovte si cieľ, ktorý vás bude každý deň motivovať a bude vaším dôvodom na to, aby ste vstali z postele plná elánu a energie do ďalšieho dňa. Do dňa, ktorý vás privedie opäť o krôčik bližšie k vašim snom.