Cestovanie a Destinácie

Päť najkrajších pláží v Kalábrii

6882
0
Zdieľaj

Pre všetkých milovníkov mora pobrežie Kalábrie ponúka širokých výber báječných pláží. Či už pobrežie Tyrrhenskeho, lebo Jónskeho mora, ponúka pestrofarebnosť stredomorskej klímy a jedinečné miesta vyrážajúce dych nielen so svojím výhľadom.

1.Capo Vaticano

Na prvé miesto určite patria nádherné zátoky v oblasti Capo Vaticano, v provincii Vibo Valentia.

Je to jedno z najvyhľadávanejších a najkrajších prímorských letovísk v južnom Taliansku

Tento jedinečný skalnatý mys sa tiahne priamo do tyrrhenského mora. Je z neho nádherný výhľad na Messinský prieliv a Liparské ostrovy (najmä sopečný ostrov Stromboli).

Tam, kde dnes stojí maják, sa kedysi nachádzala v gréckom období veštiareň, ktorá bola veľmi vyhľadávaná námorníkmi. Odtiaľ aj pochádza názov tohto mesta Capo dei Vaticinii – Mys proroctiev.

Vysoké skaly tvoria romantické zátoky s krištáľovo čistou vodou a biele pieskové pláže. Panoramatický výhľad je okrášlený bohatou stredomorskou flórou.

2.Tropea

Neďaleké historické mestečko Tropea si až do súčasnosti ponechalo svoju pôvodnú atmosféru. Láka návštevníkov typickými kaviarničkami, butikmi a charakteristickými talianskymi uličkami.
Nad mestom sa týči vysoký skalnatý útes, na ktorom sa majestátne týči kostol sv. Márie z 11.stor. Je to najvzácnejšia historická pamiatka tohto mesta. Nezaostávajú za ňou ani normanská katedrála a kostol sv. Františka z Assisi.

3.Praia a Mare, Isola Dino

Praia a Mare je ďalšie malebné mesto pri tyrrhenskem mori s päťkilometrov dlhou piesočnatou plážou. Ale to, čo najviac priťahuje turistov je ostrov Dino so svojimi črovnými podmorskými jaskyňami. Najznámejšia z nich je sugestívna Grotta Azzura (Belasá jaskyňa), Levia jaskyňa a Vodopádová jaskyňa. Sú exotickým rajom nielen pre potápačov.

4.Isola Capo Rizzuto

Areál Isola di Capo Rizzuto sa tiahne pozdĺž Jónskeho mora neďaleko mesta Crotone. Striedajú sa tu skalnaté útesy s piesočnatými plážami s charakteristickou oranžovočervenou farbou. Celý tento pobrežný úsek spolu aj s rozmanitým podmorským svetom patrí do chráneného prímorského areálu Area Marina Protetta di Capo Rizzuto.

Očarí vás romantická pevnosť Le Castella, ktorá v minulosti prekonala viacero pirátskych útokov. Základy aragónskeho hradu boli postavené ešte pred naším letopočtom. Je tu možnosť vyjsť na more s vyhliadkovou loďou s priesvitným dnom a obdivovať bohatý podmorský svet. Alebo si len jednoducho vychutnávať priamo z pláže kúzelnú historickú atmosféru hradu postaveného na ostrovčeku.

5. Capo Colonna

V archeologickom parku Capo Colonna, neďaleko Isola Capo Rizzuto, sú pozostatky chrámu zasvätenému Hére, gréckej bohyni rodiny a detí, postavený v 4.stor. pred naším letopočtom. Symbolom tohto miesta je takmer úplne zachovaný stĺp z chrámovej kolonády, ktorý sa nostalgicky týči nad morom.