Životný štýl

Naozaj potrebujem do hôr turistickú obuv?

209
0
Zdieľaj
Naozaj potrebujem do hôr turistickú obuv?
Naozaj potrebujem do hôr turistickú obuv?

Z dôvodu marketingových ťahov výrobcov veľa ľudí pochybuje o mnohých produktoch. Otázka, či potrebujem danú vec reálne, alebo ide len o snahu niečo predať, nás prenasleduje každý deň. Inak tomu nie je ani u ľudí, ktorí sa chystajú venovať turistike. Často sa pozastavujú nad tým, či budú, alebo nebudú potrebovať turistickú obuv. My môžeme jednoznačne povedať, že v horách takúto obuv budete potrebovať.

Turistická obuv plní rôzne funkcie

Turistická obuv je vyrobená tak, aby bola pohodlná a spĺňala štandardy kvality. Samozrejme, že je nutné sa vopred informovať o výrobcovi. Recenzie na internete vám veľa napovedia. Turistické topánky sa prispôsobujú nielen terénu, ale tiež počasiu. Ide o obuv, v ktorej sa nemusíte báť ostrých skál, klzkého povrchu alebo prudkého stúpania. Ide o obuv, ktorú keď  si vyzujete, neutečie z vášho okolia celá rodina. Turistická obuv vás neotlačí, nespôsobí vám mykózu alebo bolesti chodidla. Zahoďte myšlienky na turistiku v bežnej vychádzkovej obuvi alebo nedajbože v sandáloch.

Aké vlastnosti má turistická obuv

Turistická obuv je odolná a napriek tomu nie je príliš ťažká. Pánska i dámska turistická obuv je šitá z materiálov, ktorým neprekáža dážď, sneh a ani nízke teploty. Jej prvotnou funkciou je chrániť chodidlo a členky. Preto disponuje dvojitou podrážkou, dlhším šnurovaním a pod vrchným materiálom sa skrýva zázračná membrána odvádzajúca vlhkosť a zabraňujúca prieniku vody do topánky.

Turistická obuv je oporou i ochranou

Pri balení batoha na celodennú túru zrazu zistíte, že sa vám nazbieralo niekoľko kilogramov váhy. Takáto záťaž na chrbte si vyžaduje, aby mali vaše nohy oporu. Vyššie turistické topánky ochránia členky a vy záťaž ani nepocítite. Zároveň je podrážka tak odpružená, aby ste nezaťažovali kĺby a šľachy. Zdvojená podrážka chráni spodnú časť nohy pred poranením na skale. Veľmi nebezpečné je, keď sa vám do topánok dostane dážď. Nejde len o samotné pršanie, možno budete musieť prejsť cez horský potôčik alebo vysokú, zarosenú trávu. Spracovanie vrchnej časti turistickej obuvi spolu s membránou sa starajú o to, aby bolo vaše chodidlo vždy v suchu. O sucho sa stará tiež priedušnosť topánky. Iste vás poteší fakt, že v súčasnosti nie sú trekové topánky len o funkčnosti. Vo vnútri sú zárukou komfortu a zvonku vyzerajú perfektne.