Dobrá rada

Vaša jedinečná svadba. Ako vybrať priestor?

197
0
Zdieľaj
Vaša jedinečná svadba. Ako vybrať priestor?
Vaša jedinečná svadba. Ako vybrať priestor?

Plánovanie svadby do detailov dá poriadne zabrať. Stále máte pocit, že ste na niečo zabudli. Stále máte pocit, že vám k dokonalej svadbe ešte niečo chýba. Keď sa rozhodnete svoju lásku spečatiť svadbou, tak by ste si mali v prvom rade vybrať priestor, v ktorom sa svadobná hostina odohrá. Pri výbere zohľadnite dostupnosť daného miesta, jeho okolie a tiež možnosti ubytovania, ktoré ocenia svadobčania zo vzdialenejších končín. Poďme si krok za krokom prebrať, ako vybrať svadobný priestor vašich snov.

S výberom miesta svadobnej hostiny začnite s predstihom

Najkrajšie svadobné priestory bývajú rezervované niekoľko mesiacov vopred. Znamená to, že výber tohto priestoru si naozaj nenechávajte na poslednú chvíľu, ale práve naopak. Ihneď po zásnubách a určení dátumu svadby začnite vyhľadávať miesto pre hostinu.

Nielen vaše sny, ale aj financie sú dôležité

Pred samotným vyhľadávaním miesta si premyslite, aké sú vaše finančné možnosti. Spravte si kompletnú kalkuláciu svadby a kalkulácii podriaďte samotný výber. Myslite aj na praktickú stránku svadby. Ideálne je, keď je miesto obradu blízko priestorov hostiny a čo najbližšie k mestu, kde býva väčšina svadobčanov. Pozor tiež na počet hostí. Svadobné sály nie sú nafukovacie.

Svadba v tradičnom alebo luxusnom štýle?

V prípade, že už máte hotový rozpočet a ujasnený termín svadby, nastal čas na to, aby ste sa zamysleli nad štýlom vašej svadby. Niekomu vyhovuje jednoduchosť a niekto má rád tradície. Ak pochádzate z dediny, iste by ste sa cítili zle v luxusom zámku. Luxusné priestory na svadbu však vôbec nie sú na zahodenie. Ide o trend posledných rokov, a ak vás pustia financie, tak smelo do toho. Svadbu budete mať len jednu, patrične si ju užite. Odporúčame vám, aby ste sa nedali zlákať fotografiami a miesto vašej svadby si choďte vopred prezrieť.

Na čo sa pri výbere svadobného priestoru zabúda

Našli ste vysnívané miesto pre hostinu a zrazu vás vaši príbuzní zavalia otázkami, kde budú parkovať, kde môžu prespať, kde sa môžu prezliecť. Pri väčších svadbách je samozrejmosťou, že sa na hostinu dostavia ľudia z rôznych končín. Pre týchto ľudí bude zásadná informácia o možnostiach prespania a parkovania. Praktické je preto, aby bol priestor na hostinu v blízkosti hotela. A úplne ideálne je, keď sa ubytovanie nachádza priamo v budove, kde sa svadba koná. Mnohé hotely disponujú nádhernými sálami, ktoré vám vedia vyzdobiť a maximálne prispôsobiť vašim požiadavkám. Výhodou svadby v hoteli je tiež stravovanie, možnosti wellnessu a iných doplnkových služieb.

Čo by svadobnému priestoru nemalo chýbať

  • Miesta na sedenie pre všetkých hostí.
  • Priestranný tanečný parket, vhodne umiestnený.
  • Možnosť objednania kompletných služieb – stolovanie, výzdoba.
  • Prístup do sály pre hendikepovaných.
  • Miesto na odloženie kabátov a iných drobností.
  • Dostatočný počet toaliet.

Odporúčame navštíviť pre rezerváciu priestoru www.azul.sk