Zdravie a Krása

Omladenie pleti: 3 dogmy na mladovyzerajúcu pleť

1964
0
Zdieľaj

V polovičke dvadsiatich rokov sa dejú mnohé zmeny – od vzťahov, v našej kariér a v našom tele. Po dosiahnutí veku 25 rokov sa na pokožke začnú prejavovať známky starnutia. Make up je len dočasné riešenie problému.

Aké sú základné tri kroky pre mlado vyzerajúcu pleť okrem samozrejme zdravého životného štýlu?

  1. Pravidelné čistenie pleti

Prvý krok je najdôležitejší. Pri čistení vždy vyberte pleťovú vodu alebo gél, ktorý vyhovuje typu pokožky. Dobrý čistiaci prostriedok dôkladne vyčistí póry a nečistoty. A odstráni aj stopy oleja a make-upu, takže pokožka bude jemná, fresh a čistá. Čistiť pleť treba dvakrát denne, raz ráno a raz pred spaním.

  1. Tonizácia:

Tonizácia je dôležitou súčasťou každej rutiny starostlivosti o pleť. Keď dôkladne očistite pokožku, použite dobré tonikum na zatvorenie pórov, utiahnite pokožku a odstráňte mastnotu, ktorá môže po očistení zostať. Môžete si vybrať ten, ktorý vám vyhovuje najlepšie. Ružová voda alebo ružový gél je najlepší toner pre všetky typy pleti. Tonikum z ruže a čučoriedok vyrába napríklad Organic Pharmacy.

  1. Hydratácia:

Koža vyžaduje veľa hydratácie, pretože starne. Časom sa pokožka začína cítiť suchá a napnutá. Takže je ju potrebné hydratovať s dobrým hydratačným krémom, ktorý vám poskytne jemnejšiu textúru pokožky. Trh je plný hydratačných krémov, pozrite sa a nakúpte produkt, ktorý je navrhnutý špeciálne pre váš typ pleti. Uistite sa, že váš hydratačný prípravok poskytuje maximálnu hydratáciu a omladenie pleti. A nezabudnite na krk!