Móda a Nakupovanie

Online nakupovanie je v kurze. Aké sú jeho výhody?

3736
0
Zdieľaj

Blížia sa Vianoce, ktoré sú spojené nielen s ozdobovaním domácností, stromčekov a pečením cukroviniek, ale aj s nákupom darčekov. Tento rok bude práve táto činnosť úplne iná, ako sme na ňu zvyknutí. Zabudnime na preplnené nákupné centrá, v popredí je nakupovanie z domu.

Nie je to len pandémiou

Situácia spojená s pandémiou nás stále viac núti zostať doma a zaobstarať si potrebné veci online. Niektorým sa tento spôsobom nakupovania nepáči, no väčšina si ho obľúbila ešte predtým, ako sme zažili zatváranie obchodov. Dôvodom je niekoľko výhod, ktoré robia z nakupovania z pohodlia domova obľúbenú aktivitu. Obrovským benefitom je práve komfort, pretože nakupovať online sa dá z hocijakého miesta. Či sa už nachádzame v posteli, pri varení obeda alebo v obývačke na gauči, urobiť objednávku je jednoduchšie, ako kedykoľvek predtým. Zabudnite na zlé počasie, preplnené obchody, či množstvo stráveného času zbytočným vyberaním po celom meste. Nákup cez internet si môžeme užiť s kávičkou v ruke, vo vlastnej obývačke a pokojne aj o polnoci, kedy sú prevádzky zatvorené. Navyše, nechať si ho môžete doručiť priamo domov a presne vtedy, keď vám to vyhovuje.

Ďalším benefitom je nižšia cena. Dôvodom je, že internetové obchody majú nižšie náklady na prevádzku a preto si môžu dovoliť predávať výrobky lacnejšie. Rozdiely v tovare na internete a v kamenných obchodoch sú niekedy až 50%, čo je výhodné najmä pre šetrných. Ako sa hovorí, online nákup znamená viac za menej. Nevýhodou je, že si daný výrobok nemôžeme ihneď vyskúšať, no na druhej strane, na internete získame hodnotenie aj od iných kupujúcich a možnosť porovnať podobné produkty.

A čo bezpečnosť?

Môžeme sa stretnúť aj s negatívnymi názormi na tento spôsob nakupovania z dôvodu nedostatočnej bezpečnosti, čo je častým dôvodom odmietania online nákupu.  Samozrejme, môže sa stať, že sa niekto stane obeťou podvodu a tovar mu nebude doručený aj napriek tomu, že za neho zaplatí. Väčšina internetových obchodov však robí všetko preto, aby k takejto situácii nedošlo. Pri nákupe na Slovensku je možné zaplatiť tovar na dobierku, zahraničné portály zasa ponúkajú možnosť platby cez systémy (napr. PayPal), ktoré peniaze udržiavajú vo virtuálnom priestore. Ak by teda došlo k nedoručeniu zásielky alebo inému podvodu, peniaze sú na účet vrátené.

Obávať sa netreba ani záruky, pretože pri online nákupe platia rovnaké pravidlá a lehoty. Pred Vianocami majú obchody plné ruky práce a neoplatí sa čakať na poslednú chvíľu. Jedným z overených predajcov je aj internetový obchod bugy.sk, kde nájdete široký sortiment. Drogéria online, parfémy, domáce potreby, to všetko nájdete na jednom mieste.