Životný štýl

Pár návodov na šťastný život

9315
0
Zdieľaj

Prajeme si ho každý deň, prajeme si ho na Vianoce, na Nový rok, na narodeniny. Je nám priate. Áno, je to šťastie, ktoré tak veľmi každý z nás chce mať a dosiahnuť v živote.  Nie je nič lepšie, ako byť v živote šťastný. Pocit šťastia je však vysoko individuálny. No najnovšie  štúdia dokazujú, že jedine šťastný človek dokáže v živote dosiahnuť maximum, dokáže sa usmievať na svet, a to všetko prispieva k zdravému životnému štýlu. Ako byť ale šťastný ? Šťastie vyplýva z každého z nás. Pre niekoho je šťastie to, že svieti vonku slnku, pre druhého nie je šťastím, ani to, keď vyhrá 5000 eur v športke. Ale všetko je iba v ľuďoch. Niekto je viac náročný, druhý nie. A tak stále dokolečka. Niekto je skromný, iný má iné predstavy. Neustále bojujeme so samým sebou, v tom, ako byť šťastní. Svet, v ktorom dnes žijeme poskytuje neobmedzené možnosti pre to, aby sme mohli byť šťastní,  a tým pádom sa cítili fit. Len to treba chcieť a vedieť.  Poskytneme Vám pár návodov, a rád ako byť šťastný.

Netreba sa hrabať v minulosti. Všetko zlé nechať za sebou a pozerať sa iba do budúcnosti. O tomto by však asi najlepšie vedeli hovoriť psychológovia. Človek za deň prežije množstvo myšlienok, ktoré mu vedia ovplyvniť celý deň, väčšinou však sú to myšlienky negatívne. Ak sa vám stala v práci alebo v rodine stresujúca situácia alebo vás postretlo sklamanie v partnerskom vzťahu, problém treba čo najskôr  vyriešiť a viac sa k nemu nevracať, lebo to robí ešte väčšiu neplechu.  Treba to proste prijať, tak ako to je.

Treba odpustiť sebe aj iným, tí ,ktorí sú veriaci, aj Bohu. Hnev a nenávisť sú dve najhoršie vlastnosti a pocity, ktoré môžeme cítiť. Pokiaľ sa od nich neoslobodíte, tak nikdy nebudeme naplno šťastní. Vnútorne treba odpustiť všetkým tým, ktorí nám ublížili akýmkoľvek spôsobom, a tiež sami sebe. Treba odpustiť však najmä Bohu.

Treba  sa vedieť tešiť z maličkostí. To, že ráno vyjde slnko, alebo začal nový deň. Koľko ľudí sa zobudí chorý ráno, alebo sa nezobudí vôbec… To je podstata a korením života. Veď si len povedzte, že koľko ľudí je bez prístrešia, lásky, partnera, vo finančnej tiesni. A my máme všetko strechu nad hlavou, mobily, chodíme na dovolenky, treba sa vedieť tešiť z maličkostí.

Treba okolo seba šíriť lásku  A úsmev. Keď ste večne zachmúrení a smutní, a na všetkých gánime, nikdy nebudeme úplne šťastní. Treba sa usmievať na každého a byť „ v pohode“. Všetko sa vyrieši ak budete všetky problémy riešiť s úsmevom.

Snažiť sa eliminovať vo svojom živote všetko zlo. Roztrieďte si ľudí vo vašom živote, ktorí vám už dlho lezú na nervy a neustále vás trápia. Jednoducho ich odstrihnite. Ohováranie a súdenie druhých je u nás na každodennom poriadku. Z tohto neplynie nič pozitívne. Uberá sa o množstvo energie.

Robte veci , ktoré vás bavia a tešia. Nikdy sa nepodriaďujte nikomu, a nerobte nikdy to, čo Vás neteší. Nestíhate, nemáte čas a popritom tom ste si ešte neurobili svoju prácu alebo ste sa nestretli s človekom, ktorého odsúvate už dva mesiace?  Nestretávajte sa s ľuďmi, ktorých nemáte radi a ktorí Vám ničia život. Robte to, čo vás napĺňa, môžete trebárs aj vymeniť prácu za lepšiu.

Všetko  nás v živote ovplyvňuje. Emócie, zamestnanie, ľudia, rodina, partneri, čítanie, knihy, myšlienky. prostredie, treba vedieť žiť stabilne a plný harmónie.

Zaručených receptov na šťastný a spokojný  život je mnoho, existuje množstvo kníh, ktoré by sme mali prečítať, aby sme boli spokojní. No nie je nič lepšie, ako nechať život plynúť, a zároveň sa tešiť z mála. Treba sa zamyslieť nad tým, čo nás v živote teší a napĺňa a tak žiť. Uberať sa stále tým smerom.