Dobrá rada

Platinové či zlaté svadobné obrúčky? Nechajte sa inšpirovať

1989
0
Zdieľaj

Svadobná sezóna je pomaly, ale isto v plnom prúde a jednotlivé páry sa snažia všetko naplánovať podľa tajných predstáv a želaní. Či už máme na mysli kvetinárku, fotografa, dj-a alebo kňaza, ktorý bude mať na starosti celý obrad, každý z páru sa teší na svoj vysnívaný svadobný deň. Samozrejme, veľakrát nie je svadba úplne taká, ako si ju vopred naplánujeme, avšak aj tak je to jedinečný a najkrajší deň, ktorý by si mali mladomanželia patrične užiť.

Zabudnúť by nemali samozrejme ani na svadobné obrúčky, ktoré sú symbolom vzájomnej lásky a prepojenia dvoch ľudí. Pýtate sa, ako si vybrať materiál, z ktorého budú vaše svadobné obrúčky vyrobené? Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi riadkami a uľahčite si konečný výber aj vy.

Platina či zlato?

Platinové a zlaté svadobné obrúčky sú mimoriadne nadčasové a sú skvelou voľbou pre všetkých tých, ktorí nechcú príliš experimentovať. Platina sa vyznačuje jemným strieborným nádychom, avšak vysokou žiarivosťou a kvalitou. Čo sa týka zlatých svadobných obrúčok, najčastejšie sa môžeme stretnúť s bielym, žltým a ružovým zlatom, pričom každý typ zlata je svojim spôsobom jedinečný. Čo ste možno nevedeli je fakt, že biele zlato bolo najprv vyvinuté ako náhrada za platinu. Ide o zliatinu zlata a bielych kovov, najčastejšie niklu, mangánu alebo paládia.

Ružové zlato je jemne zafarbené do ružova až červena, pričom sýtosť zafarbenia závisí od toho, koľko zliatin zlata a medi bolo pri výrobe použitých. Obrúčky z ružového zlata sú dnes mimoriadne obľúbené, keďže množstvo párov túži po jemnom nádychu ružovej či červenej, avšak treba dodať, že s inými šperkami či doplnkami sa môžu kombinovať o niečo ťažšie ako trebárs svadobné obrúčky z platiny alebo bieleho zlata. Nezabudli sme však ani na klasické žlté zlato, ktoré je skvelou voľbou pre všetkých tých, ktorí chcú zachovať akúsi noblesu a tradíciu, ktorá vo „svete svadobných obrúčok“ stále panuje.

Nechajte si poradiť od odborníkov

Ak si však s výberom neviete poradiť, neváhajte a kontaktujte odborníkov na šperky z klenotníctva Egne.sk, ktorí vám na základe viac ako tridsaťročnej praxe pomôžu nájsť vysnívané svadobné obrúčky. Nadštandardná záruka, profesionálny prístup, tradičné aj netradičné obrúčky –  to všetko vám ponúka Egne.