Cestovanie a Destinácie

Dovolenka na Slovensku: nezabudnite si zobrať bicykel

1741
0
Zdieľaj

Tento rok sú letné plány väčšiny populácie narušené a Slováci, ktorí sa nechcú vzdať dovolenky ju pravdepodobne prežijú v našej krajine. Niektorým bude síce more chýbať, no aj Slovensko je krásna krajina, ktorú sa oplatí spoznať. Ak sa vyberiete na letnú dovolenku u nás, určite si so sebou nezabudnite vziať bicykel.

Bude vás najlepší kamarát

Ak ste sa doteraz s bicyklom vybrali len na krátke trasy po meste alebo okolo dediny, mali by ste v ňom objaviť aj väčší potenciál. Pri dovolenke na Slovensku sa vám bicykel určite zíde a to nielen ako jednotlivcovi, ale aj rodine. Keďže máme krásnu prírodu s rôznorodým terénom, na niektoré miesta sa autom neplatí ísť alebo dokonca to ani nie je možné. Naopak, s bicyklom sa dostanete takmer všade a to bez toho, aby ste boli unavení ako pri chôdzi. Okrem toho vďaka nemu dokážete za jeden deň navštíviť viacero miest a prejsť desiatky kilometrov bez toho, aby ste z neho zosadli. Čo všetko pomocou neho zdoláte závisí len od vašej kondície a plánov. V prípade, že ste doteraz bicykel so sebou na dovolenku nebrali, pred odchodom nezabudnite na dôležitú vec a tou je nosič na bicykle. Bez neho by ste sa pravdepodobne nikam nedostali a ak áno, zbytočne by vám v aute uberali bicykle miesto.

Nezabudnite na deti

Dovolenkovať na Slovensku a ešte aj na bicykloch je možné nielen pre dospelých, ale aj pre rodiny s deťmi. Veľkým pomocníkom pri takomto výletecyklovozíky, ktoré sú dokonalou náhradou kočíka. Vďaka nim môžete ísť aj do horšieho terénu a dokážete prejsť denne desiatky kilometrov. Nie je takmer nič, čo by tento vozík nezvládol, limity závisia len od vás a výdrže samotného dieťaťa. Ak teda patríte k aktívnej rodine, tento druh dovolenky je pre vás ako stvorený. Nemusíte opustiť hranice našej krajiny a zažijete v prírode dokonalé spoločné chvíle s najbližšími. V rámci rodinnej dovolenky určite treba myslieť nielen na bicykle, ale aj na priestor pre batožinu. Tí, ktorí majú viac detí ocenia strešný box, ktorý využijú ako druhý kufor auta.  Hoci sa so zvyšujúcou hmotnosťou vozidla zvyšuje aj spotreba paliva, tá sa dá vďaka jeho výhodám akceptovať. Či si vyberiete krátky alebo dlhý, vysoký alebo nízky, to už necháme na vás. Ak sa ale rozhodnete, že do neho investujete, pretože bude vašim pravidelným spoločníkom na cestách, vyberajte väčší a pevnejší model.