Dobrá rada

Pomáha ústna voda tak, ako si myslíme?

1172
0
Zdieľaj

Čistota zubov je pre každého človeka jednou z najdôležitejších starostlivostí počas života. Kým niekto používa len kefku, iní siahajú aj po medzizubných pomôckach alebo ústnej vode. Je jej používanie naozaj prínosné?

V čom je výnimočná?

S používaním ústnej vody sa spája veľmi veľa rôznych diskusií. Kým niektorí ju považujú za zbytočnú, iní o nej hovoria ako o dôležitej súčasti ústnej starostlivosti. Ak by sme sa ľudí spýtali, prečo ju používajú, väčšia z nich odpovie, že im slúži na osvieženie dychu. To ale nie je jediným prínosom, ktorý nám ústna voda prináša. Asi jej najdôležitejšou vlastnosťou je zabraňovanie prekysleniu a vo veľkej miere aj demineralizácii zubnej skloviny. Niektoré výrobky obsahujú aj fluoridy, ktoré dokážu vo veľkej miere zubnú sklovinu posilniť.

Ďalším pozitívom používania tohto výrobku je aj jeho protizápalový účinok, ktorý vo všeobecnosti funguje ako antibakteriálna zložka. Využívajú ju aj ľudia podstupujúci parodontologickú liečbu alebo tí, ktorí podstúpili chirurgický zákrok. Na výber je veľmi veľa výrobkov tohto druhu, medzi ktorými si ľudia niekedy ani nevedia vybrať. Každý jeden má úplne iné zloženie a preto je na mieste poradiť sa s odborníkmi o tom, čo bude vhodné práve pre vás.

Nenechajte sa ovplyvniť rôznymi reklamami a marketingovými ťahmi, pretože tie vás vedia ovplyvniť natoľko, že ústna voda vám skôr uškodí. Pri výbere treba sledovať aj zloženie výrobku rovnako, ako pri zubnej paste. Ak máte ústnu dutinu citlivejšiu a sprevádzajú vás časté problémy, ktorých by ste sa chceli zbaviť, určite používajte produkty vyrobené na prírodnej báze. Tie obsahujú minimálne alebo žiadne množstvo umelých prísad a vaša ústna dutina tak nebude musieť odolávať toxínom.

Na trhu máme k dispozícii nielen prírodnú a bio kozmetiku a drogériu, ale aj sortiment na ústnu hygienu. V prípade, že ste sa s ňou doteraz ešte nestretli, odporúčame pozrieť si sortiment predajcu naureus.sk. V ponuke sa nachádza nielen prírodná zubná pasta, ale aj rôzne iné výrobky z oblasti kozmetiky a drogérie. Predajca ponúka aj výživové doplnky, antibakteriálne prípravky a zdravú výživu. Zdravie je prvoradé a preto by sme mali dbať nielen na hygienu, ale aj jej kvalitu. Doprajte organizmu to, čo si zaslúži a netrápte ho všelijakými neoverenými výrobkami s umelým zložením. Môžete si byť istý, že vaše telo sa vám za kvalitnú starostlivosť raz poďakuje.