Cestovanie a Destinácie

Prečo uzatvoriť okrem povinného poistenia vozidla aj havarijné poistenie?

408
0
Zdieľaj
Prečo uzatvoriť okrem povinného poistenia vozidla aj havarijné poistenie?
Prečo uzatvoriť okrem povinného poistenia vozidla aj havarijné poistenie?

Kúpili ste si práve nové auto a tešíte sa z jeho výkonu a pohodlného cestovania? Je potrebné myslieť aj na povinné poistenie vozidla, ktoré zo zákona platí pre každého majiteľa auta. Výška poistenia väčšinou vyplýva z toho, aké staré je vaše vozidlo, ako dlho ste vodičom a či ste zapríčinili nejaké autonehody. Na základe viacerých faktorov vám poisťovňa predloží sumu, ktorú musíte ročne platiť. Ak niekomu spôsobíte na ceste nehodu, poisťovňa to za vás uhradí. Čo ak ale dôjde k poškodeniu vášho vozidla bez cudzieho pričinenia?

Poistenie pri havárii nie je zo zákona povinné, ale uzatvoriť ho sa vám skutočne oplatí. Možno si myslíte, že je to len služba poskytovaná poisťovňami, ktoré chcú na vás zarobiť. Pravda je však taká, že na cestách je v dnešnej dobe čo raz viac dopravných nehôd. Nemusí ísť len o zraz dvoch áut, ale do cesty vám môže vbehnúť divá zver či pri aktuálnych víchriciach na vaše auto môže spadnúť strom.

Havarijné poistenie pre každého

Či ste dlhoročný skúsený vodič, alebo len začiatočník, ktorý má zo zadnej strany nálepku Z, nehoda na cestách vás môže postretnúť neočakávane. Môže to byť vinou toho oproti vám alebo dôsledok vašej nepozornosti. Havarijné poistenie si preto môže uzatvoriť každý vodič. Kľúčovou informáciou pre poisťovne je pochopiteľne to, či ste už niekedy predtým spôsobili nehodu na ceste. Na základe toho a ďalších údajov vám kalkulačka vypočíta, koľko budete platiť z havarijné poistenie. Pri poškodení vášho vozidla vám potom z tohto poistenia budú uhradené škody.

Čo ak dôjde k poškodeniu zaparkovaného vozidla?

Ak máte odstavené auto niekde na parkovisku, aj tak vám ho môže niekto poškodiť. Úmyselne poškodené čelné sklo vás nemusí vyjsť lacno, pretože jeho výmena môže stáť viac ako samotné auto. Poisťovňa by vám to mala uhradiť, je ale potrebné sa informovať na každej pobočke, či je to zahrnuté v ich službách. Ak áno, máte veľké šťastie. Pri poškodení auta si poisťovne veľakrát overujú dôkazy, ktoré budú nasvedčovať cudzie zavinenie. Výhodou je, ak si do svojho aute zaobstaráte kameru, ktorá bude snímať všetko pred vašim autom. Pri strete s divou zverou, kde na ceste nebudete mať žiadnych svedkov, vám kamerový záznam pomôže pri dokazovaní havárie poisťovni.

Ako porovnať výhodné havarijné poistenie?

Online kalkulačka vám dnes na základe údajov o vás a o vašom vozidle vypočíta výšku vášho poistenia a dokonca môžete aj online z pohodlia vášho domova uzatvoriť zmluvu, ktorá sa vám bude zdať na základe porovnania najvhodnejšia. To všetko vďaka porovnajto.sk, kde za vás porovnajú rôzne poisťovne a ich ponuky. Uzavrite poistku výhodne a jazdite bezpečne po cestách, s istotou zadných dvierok.