PR

Predíďte bolesti zubov včas!

1371
0
Zdieľaj

K vášmu zubárovi by ste sa mali objednať hneď, ako sa objavia prvé mierne bolesti, tzn. nečakať, že bolesť ustane sama. Pred vznikom silnej bolesti vás vo väčšine prípadov môžu ochrániť pravidelné polročné preventívne prehliadky. Ak je už bolesť intenzívna, musíte ju tlmiť analgetikami. Nepríjemné bolesti a zobúdzanie sa počas spánku je už znak potreby akútnej návštevy zubára. Ak potrebujete navštíviť zubára bez predchádzajúceho objednania, navštívte ordináciu vždy v skorých ranných hodinách.

Tiež u zubného lekára, ku ktorému pravidelne dochádzate na preventívne prehliadky, je vhodné sa vopred telefonicky ohlásiť a dohodnúť si hodinu návštevy – a to aj v prípade akútnej bolesti. Nikdy nečakajte na poslednú chvílu a na koniec ordinačnej doby, na piatkové popoludnie či víkend! Intenzívne bolesti neprichádzajú z čista jasna.

Zvyčajne sa objavujú v miernejšej podobe už skôr a v tej dobe je vhodné vzniknutú situáciu riešiť, nečakať že bolesť sama prejde. Väčšinou sa totiž naopak zhorší a to v čase, keď je prvá pomoc už horšie dostupná (v noci, cez víkendy a pod.). Treba si svoje zuby chrániť a starať sa o ne, inak si budete musieť zadovážiť porcelánové zuby či zubné implantáty.