Dobrá rada

Prejavy lásky a nelásky: Ako zistím, že ma (ne)miluje?

7985
0
Zdieľaj

Neklamte samých seba, ak to vo vzťahu neklape, ako by malo. Vážte si vzťah, ak je všetko v absolútnom poriadku. Naše city neoklameme, tie sú isté. Z istoty nás dokáže vyviesť len partnerove správanie. Ako ale zistíme, že nášmu milému na nás naozaj záleží?

Všímajte si jeho správanie

Najlepšími ukazovateľmi sú správanie toho druhého. Pokiaľ ste na vážkach, je to v poriadku. Pokiaľ vám však váš inštinkt navráva, že tam niečo ,,smrdí“, zbystrite pozornosť. Veľa párov žije v klamnej ilúzii ideálneho partnerstva. Koľko krát už vyšlo najavo, že sme žili v obrovskom klamstve? Buďto nás náš najbližší podvádzal, či sa k nám nie práve najkrajšie správal. Na toto zistenie však často človek príde až po ukončení vzťahu, čo je v priemere smutná bilancia.

Aké signály si treba všímať, ak niečo nie je v poriadku?

  1. Vyhovára sa

Už od začiatku vyťahuje rôzne výhovorky, prečo za vami nemohol prísť. Vždy mu jednoducho do toho niečo veľmi dôležité došlo. Vy si vravíte: a ja nie som dôležitá osoba v jeho živote? Ste! A preto ak nás niekto úprimne ľúbi, dokáže, ba dokonca vytvorí si program tak, aby bol s nami každú možnú chvíľu.

  1. Neodpovedá na správy

Píšete mu píšete a stále nič. Neprichádza žiadna správa typu ,,ako sa máš, zlatko“, dokonca často ,,zabudne“ odpísať? Pokiaľ mi na niekom záleží, doslova sa predsa teším na každú jednu správu, ktorá mi zasvieti na displeji! Preto aj v tomto prípade si radšej spoločne sadnite a porozprávajte sa nahlas o danom probléme. Čudovali by ste sa, ako vyslovené slová a priama konfrontácia pomôže zistiť, na čom vlastne ste!

  1. Nerozpráva o budúcnosti

Ak sa ho priamo opýtate, kde sa vidí za pár rokov, opäť neodpovedá. Ak aj odpovie, je to slovné spojenie typu ,,to je ešte ďaleká budúcnosť“. Ani zmienka o vás, nepostrehli ste ani najmenšiu nádej či potešenie pri položenej otázke. Pokiaľ neodpovedá ani na 10 krát, je dosť možné, že s danou osobou len strácate váš drahocenný čas. Aj tu platí – priama konfrontácia.

  1. Neprejavuje vám nežnosti

Ale ak ho sexuálne napadnete, nebráni sa. Na jednej strane cítite, že čo-to k vám určite predsa len cíti, ale ako je deň dlhý, sa vás ani len nedotkne. Nepovie vám, že vás ľúbi a mu vy položíte túto jednoduchú otázku, tak buď neodpovie, ale zahlási niečo typu ,,ale hej“. Buďte si istí, že takéto reakcie a správanie nie je súčasťou zaľúbeného človeka.

  1. Častejšie trávi čas s priateľmi

Jasný indikátor, že s vami nechce tráviť čas. Radšej ide na pivo či na výlet so svojimi priateľmi. Nezdá sa vám už toto ako jasný dôkaz toho, že vás nemiluje? Ak aj napriek tomu stále zotrvávate v nefunkčnom vzťahu bez perspektívy, sami si tak režete už tak tenkú latku pod nohami. Neničte samých seba. Radšej zostať sám a spokojný ako s niekým nešťastný.

Ukazovatele lásky

Ako zistím, že ma miluje?

  1. Stále udržiava s vami kontakt

Neprejde ani pár hodín, kedy sa naposledy neozval/a. A tak to má byť! Chcete predsa permanentne vedieť, čo robí najdôležitejší článok vo vašom živote. Hlas našej lásky nás upokojuje, písané slovo nášho miláčika nás hreje pri srdci.

  1. Stále vás bozkáva a hladká

Ak niekoho milujeme, vedome i podvedome sa ho dotýkame. Ráno sa nezaobíde bez rannej pusy, keď skončíme v práci, okamžite sa ponáhľame za našou polovičkou. Pri každej možnej i nemožnej situácii sa vzájomne hladkáme a objímame. To je prejav skutočnej lásky.

  1. Stále vás niečím prekvapuje

Každý mesiac. Každý týždeň, každý deň. Ak vám niečo nekúpi, tak pre vás vždy niečo spraví. Pripraví vám rannú kávu a raňajky. Prekvapí vás v práci a prinesie niečo sladké. Kúpi vám kvet, pomôže vám v kuchyni. Stále vás chce mať vo svojej blízkosti, pretože mu na vás záleží a teší sa z vašej prítomnosti.

  1. Rozpráva o budúcnosti

S vami. Vidí vás oboch už pomaly v dôchodku a vy viete, že to myslí úprimne. Ihneď sa cítite pokojnejšie a istejšie. Nie ste nervózny v otázke budúcnosti, pretože v nej po boku vašej lásky máte jasno.

  1. Každý deň vám vraví, ako vás miluje

A vy mu to veríte. Vidíte to v partnerových očiach a v srdci. Vaša intuícia sa nemýli a má v tom jasno. Váš partner chce s vami tráviť všetok jeho voľný čas.